İkinci tura kısa bir süre kala temmuz ayında yapılması beklenen asgari ücret zammı oranına ilişkin dikkat çeken bir iddia ortaya atıldı.

Kulislerde konuşulana göre, asgari ücret zam oranının yüzde 50'nin üzerinde olabileceği iddia ediliyor. Kulis bilgisine göre, yeni asgari ücret tutarının 13 bin 500 TL olması bekleniyor.

Cumhurbaşkanlığı seçiminin 28 Mayıs'ta yapılacak ikinci turunun ardından gözler bir kez daha ekonomi yönetimine çevrilecek.

Geçtiğimiz yıl asgari ücrete iki kez zam gelmiş, temmuz ayında ise yeni rakam 8 bin 500 TL olarak belirlenmişti. Bu yıl için ise yüzde 50'nin üzerinde bir zam yapılması değerlendiriliyor.

YÜZDE 50'NİN ÜZERİNDE ZAM

Bu yılın Temmuz ayında yeni bir zam beklentisi bulunuyor. Milli Gazete'de yer alan kulis bilgisine göre, zam oranının yüzde 50'nin üzerinde olabileceği konuşuluyor. Yeni asgari ücret tutarının 13 bin 500 TL olması bekleniyor.

Asgari ücrete yapılacak zam, milyonlarca çalışanı yakından ilgilendiriyor. İşçi sendikaları ve çalışanlar, geçim koşullarının iyileştirilmesi adına daha yüksek bir asgari ücret talep ediyor.

Kaynak: Karar Gazetesi interner sitesi