Afyon'da kaza ucuz atlatıldı Afyon'da kaza ucuz atlatıldı

Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burcu Köksal’ın talimatlarıyla Afyonkarahisar’ın yetiştirdiği en önemli şahsiyetlerden biri olan büyük devlet adamı ve asker Ali Çetinkaya’nın Kocatepe Mezarlığındaki kabri, bakımdan geçti. 

Bu güne kadar gereken önem gösterilmeyen Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün yakın silah arkadaşı Ali Çetinkaya’nın mezarı, Başkan Burcu Köksal’ın talimatlarıyla tadilata alınarak yenilendi. 

Türkiye Cumhuriyeti'nin ilk Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı olan Ali Çetinkaya’yı Kurban Bayramının ikinci günü kabri başında ziyaret eden Başkan Burcu Köksal, Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Ali Çetinkaya ve Milli Mücadele kahramanlarını rahmetle andı.

Merhum Ali Çetinkaya’nın kabrinin yıllardır bakımsızlıktan dolayı ihmal edildiğine dikkat çeken Başkanımız Burcu Köksal, gerekli tamirat ve bakım çalışmalarının Afyonkarahisar Belediyesi tarafından tamamlandığını açıkladı.  

Bakımsızlığı nedeniyle yıllardır şikâyet konusu olan Ali Çetinkaya’nın mezarına gerekli hassasiyeti göstermenin huzuru içinde olduklarını vurgulayan Başkan Burcu Köksal, Mustafa Kemal Atatürk’ün silah arkadaşı, ulusal Kurtuluş Savaşımızın en büyük kahramanlarından Ali Çetinkaya'nın mirasını yaşatmak ve korumanın mutluluğu içinde olduklarını sözlerine ekledi.

Editör: Birinci Editör