Reklam

AK PARTİ HEYETİNDEN KAYIHAN'A TAZİYE ZİYARETİ

AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Hüseyin Sezen ve milletvekili İbrahim Yurdunuseven İhsaniye ilçesine bağlı Kayıhan beldesinde taziye ve geçmiş olsun ziyaretlerinde bulundu.

AK PARTİ HEYETİNDEN KAYIHAN'A TAZİYE ZİYARETİ
20 Temmuz 2020 - 13:17
AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Hüseyin Sezen ve milletvekili İbrahim Yurdunuseven İhsaniye ilçesine bağlı Kayıhan beldesinde taziye ve geçmiş olsun ziyaretlerinde bulundu.Ziyarette geçtiğimiz hafta oğlu trafik kazasında yaralanan Ali Özdemir isimli vatandaş “Dünyada hiçbir devlet sizin yaptığınızı yapamıyor. Allah razı olsun” dedi. Yurdunuseven ise “Dünyanın en iyi sağlık sistemi Türkiye’de” dedi. Sezen de konuşmasında “Türkiye pandemi sürecinde başarılı bir kriz yönetimi sergilemiştir” ifadelerine yer verdi.

AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Hüseyin Sezen ve milletvekili İbrahim Yurdunuseven, geçtiğimiz haftalarda İhsaniye ilçesine bağlı Kayıhan beldesinde çeşitli nedenlerden dolayı hayatını kaybeden ve yaralanan vatandaşların ailelerine taziye ve geçmiş olsun ziyaretlerinde bulundu. Sezen ve Yurdunuseven’e AK Parti İlçe Başkanı Tecelli Könül, Kayıhan Belde Başkanı Ali Özdemir ve İGM İhsaniye üyeleri, Nurettin Demir, İrfan Seçen ve partililer eşlik etti.

 

“1984 yılına gözümün kontrolü için 5 bilezik harcadım”

Afyonkarahisar çevre yolunda geçirdiği trafik kazasında ağır yaralanan ve tedavisi devam eden Hıdır Şah Özdemir’in babası Ali Özdemir sağlık sisteminde duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Yurdunuseven ve Sezen’e teşekkür etti. Özdemir, “1984 yılında göz kontrolünü yaptırırken eşimin beş tane beşi birlik gitti ben öyle muayene oldum geldim. Benim gelinim Ankara’da TOBB hastanesinde ameliyat oldu geldi. İnternetten randevu alıyor, muayenesini ameliyatını oluyor geliyor. Nerede bu mutluluk? Dünya devleti vallahi sizin yaptığınız yaparsa Allah beni kabre kabul etmesin. Dünya devletleri yapamaz sizin yaptığınızı. Sağlıktan ötesi var mı?” dedi.

 

“İnşallah ağır yaralı kardeşimiz de sağlığına kavuşur”

Burada konuşan Sezen, “Türkiye’de sağlık sistemi çökmüşken yeni bir sistemle şaha kalktı. İnşallah bu vesileyle ağır yaralı olan kardeşim de tedavisi olumlu yanıt verir ve ümit ediyoruz hayata tutunur. Türkiye pandemi sürecinde başarılı bir kriz yönetimi sergilemiştir. Bunu da sağlık sisteminin sağlam temeller üzerinde oturması ile başarmıştır. Avrupa küresel salgınla mücadelede herkesçe malum olan çok kötü sınavlar verdi. Sadece Avrupa değil ABD de benzer bir tablo var. Biz AK Parti olarak halkımıza ‘insanı yaşat ki devlet yaşasın’ düsturu ile bakıyoruz. Yaralı kardeşimize acil şifalar diler, hayatını kaybedenlere de Allah’tan rahmet dilerim” dedi.

 

“Dünyanın en iyi sağlık sistemi Türkiye’de”

Yurdunuseven ise konuşmasında, “Ali amcamızın geçmişe yönelik hatırlatmalarını hepimiz bire bir yaşadık. Bugün ise karşımızda dünyanın en iyi sağlık sisteminin tablosu var. Çünkü sağlık göstergelerinin iyileşmiştir. Bunu da uluslararası kuruluşlar tescillemiştir. Türkiye olarak çocuk ölüm hızını en yüksek seviyede düşüren en başarılı ülke olma özelliğini taşıyoruz. Bu konuda dünyada nüfus büyüklüğü açısından ilk sıradayız. Sağlık sistemlerinin çöktüğü bir dönemde, Türkiye olarak dünyaya örnek bir başarı sergiliyoruz. Bugün pandemi sürecinde ülkemiz Dünya Sağlık Örgütü’nün önerdiği algoritmaları değil, kendi geliştirdiğimiz yöntemlerle başarı sağladık. Bu başarı hikayesi de meyvelerini inşallah salgın ortadan kalktığında verecektir. Bu vesileyle hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralı kardeşimize de acil şifalar dilerim” ifadelerine yer verdi.

 

Şahin ve Könül’e ziyaret

Kayıhan Belediye Başkanı Ömer Şahin’i de ziyaret eden heyet taziyelerini ve geçmiş olsun dileklerini iletti. Heyet son olarak AK Parti İhsaniye İlçe Başkanı Tecelli Könül’ü ve teşkilat üyelerini de ziyaret etti.

 

Kayıhan’da bir haftada çok sayıda vaka yaşandı

Afyonkarahisar çevre yolunda trafik kazası geçiren Hıdır Şah Özdemir ağır yaralanmış, aynı beldede yaşayan Ahmet Lafçı’nın 8 yaşındaki oğlu Berkay Lafçı ve Murat Dede’nin çocuğu 7 yaşındaki Veli Batuhan Lafçı boğularak hayatlarını kaybetmişti. Aynı hafta beldede yaşayan Battal Karabulut’un oğlu 12 yaşındaki Ahmet Karabulut da traktörden düşerek hayatını kaybetmişti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum