Reklam

AFYONKARAHİSAR MARKA BİR ŞEHİR

AFYONKARAHİSAR MARKA BİR ŞEHİR

AFYONKARAHİSAR MARKA BİR ŞEHİR
27 Nisan 2019 - 12:53 - Güncelleme: 29 Nisan 2019 - 13:00

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili İbrahim Yurdunuseven, Afyonkarahisar’ın birbirinden lezzetli yöresel yemekleri ile ürünlerinin görücüye çıktığı 2. Gastro Afyon Lezzet Festivalinin Gala Gecesine katıldı.

Festivalin Gala Gecesine Vali Mustafa Tutulmaz, Türkiye Aşçılar Federasyonu Başkanı Zeki Açıköz, Afyonkarahisar Profesyonel Aşçılar Derneği Başkanı Hamza Kalkan, farklı ülkelerden gelen şefler, büyükelçiler, il müdürleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Yöresel lezzetlere sahip çıkılması gerektiğinin önemini vurgulayan Yurdunuseven, Gastro Afyon Lezzet Festivali bu anlamda ilimizin lezzetlerinin tanıtılmasında büyük fayda sağlayacağını ifade etti.

“Afyonkarahisar marka bir şehir”

Yurdunuseven, “Afyonkarahisar’da Gaziantep, Hatay illeri gibi Gastronomi turlarının bir durağı olacak. Afyon’umuzun bu akşam şeflerimizin de yemeklerde tercih ettiği gibi birçok farklı lezzetleri bulunuyor. Kültür Bakanlığı noktasında yapılacak tüm girişimlerde bizde her zaman hükümet olarak ilimize gerekli desteği vereceğiz. Gastro Afyon Lezzet Festivalinin de nice seneleri olur ve siz değerli şeflerimizi ve misafirleri ağırlamaktan mutluluk duyacağız. Sayın Valimiz Mutafa Tutulmaz olmak üzere emeği geçen herkese teşekkürlerimi iletiyorum. Afyonkarahisar marka bir şehir, bunu Türkiye’de ve Dünya’da her anlamda duyurmaya devam edeceğiz”dedi.

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Aslı
  9 ay önce
  Gelişmeyen bir şehir kimin eli kimin cebinde belli değil yurdunseverin afyona ne katkısı faydası var işsizlik hat safada fuhuş almış başını gidiyor afyon bok gibi oldu bir an önce el atın yediniz doymadınız bee yeter artık
 • Çokta önemli değil
  9 ay önce
  Bir ilkokulu ulusal robot yarışması yapıyor, bizim bürokratlar iki kaşık yemeğin peşine düşmüş. Tebrik ederim hepinizi, bilimin neden gelişmediği buradan belli