Reklam

Afyon'daki kentsel dönüşüm, Kılıçdaroğlu'nun gündeminde!..

Afyonkarahisar'da yapılan bir kentsel dönüşüm çalışmasını eleştiren CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu şunları söyledi:

Afyon'daki kentsel dönüşüm, Kılıçdaroğlu'nun gündeminde!..
26 Ocak 2021 - 14:38 - Güncelleme: 26 Ocak 2021 - 14:48
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu partisinin grup toplantısında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu...

Afyonkarahisar'da yapılan bir kentsel dönüşüm çalışmasını eleştiren CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu şunları söyledi:

"Kentsel dönüşüm ile ilgili Afyon örneğinden söz edeceğim. Her yerde kentin bazı bölgelerinin yenilenmesine ihtiyaç duyulabilir. Afyon'da da bir kentsel dönüşüm kararı alınıyor. Milletvekili arkadaşımız dikkatli bir şekilde burayı izliyor. 5 Şubat 2021'de bir ihale yapacağız deniliyor, ihale erteleniyor. TOKİ geliyor, arsalarda değer takdiri yapıyor. Rakam metrekaresi 400 ile 1750 lira arası. Burada oturan insanlar fakir insanlar. Emekliler. Nasıl olsa sesleri çıkmaz düşüncesiyle son derece düşük. Kentin merkezinde 400 liraya arsa mı var? Milletvekilimiz Burcu Köksal araştırdı. Asri mezarlıkta metrekare daha pahalı. Bunlarda vicdan da yok. Değerlendir, kentsel dönüşüm yap, insanlar da evlerinde rahat rahat otursunlar. 

Belediye başkanı da 'belediye olarak biz bu kentsel dönüşümün hiçbir noktasında yokuz' diyor. Burcu Köksal milletvekilimize söylüyorum. Oradaki insanların hakkını hukukunu sonuna kadar savunacaksın. Biz de yanlarında olacağız. "


YORUMLAR

 • 6 Yorum
 • Yobaz Ezici
  6 ay önce
  Ensar vakfında 40 çocuğa istismar yaparlar tacizci diye şov yapıyor. Düne kadar bir kereden bir şey olmaz diyen milletvekilinede siz sahip çıktınız. Asıl şovcu Ali özkayadır ne zaman halkın içine girdi dertleriyle dertlendi. Afyonda ki arsa fiyatlarının ne kadar pahali oldugunu yoldan giden çocuğa sorun bilir. Asri mezarlıkta bir aile kabristani 40.000 ila 70.000 bi arasında şehrin göbeğindeki arsaya 400 lira verirsen herkes bi hop der. Burcu köksal sizin sectiginiz vekillerden binnn kat daha cesur binn kat daha erkek.
 • serdar
  6 ay önce
  ensar vakfında bu olay olduğunda ortalığı karıtırdılar şimdi kendi partierinde parti yöneticileri yapıyor hala bunlardan bir çıt laf yok
 • Koray Ay
  6 ay önce
  Belediyenin Başkanı,Kent Meydanına taksi durağı iznini nasıl verdiniz.Lütfen bir bakın hangi akla hizmet ediyorsunuz.Şehrin dal göbeğinde taksi durağı kulübesi yapılmasına izin vermişsiniz.Taksicilerde şehrin göbeğine taksilerini çıkarıp sıralamışlar.Bu mu sizin vizyonunuz Belediyenin Başkanı??????????
 • Ali velioğlu
  6 ay önce
  Kendi belediyelerindeki yolsuzluğa bak. Burada ömer adaletli belediye başkanı var . Merak etme keMAL
 • serdar
  6 ay önce
  işiniz gücünüz şov siz önce partin içindeki tecavüze ve tacize uğrayan mağdurların haklarını savunun 1 aydır bu olaylarla ilgili bir tek laf etmediniz söz hak savunacaklarmış
 • koca afyonlu
  6 ay önce
  lafa bak bu ne perhiz bu ne lahana turşusu... ensar vakfında çocuklara yapılanları ve ensar vakfına sahip çıkanları çabuk unutuyorsunuzzz!!!