Reklam

AFJET AFYONSPOR-ŞANLIURFASPOR MAÇ KRİTİĞİ

Pazar günü saat 19.00 da futbola çok elverişli bir hava ve sahada Afjet Afyonspor’umuz yaklaşık 5.000 taraftarının desteğiyle, Şanlıurfaspor ile karşı karşıya geldi.

AFJET AFYONSPOR-ŞANLIURFASPOR MAÇ KRİTİĞİ

Pazar günü saat 19.00 da futbola çok elverişli bir hava ve sahada Afjet Afyonspor’umuz yaklaşık 5.000 taraftarının desteğiyle, Şanlıurfaspor ile karşı karşıya geldi.

AFJET AFYONSPOR-ŞANLIURFASPOR MAÇ KRİTİĞİ
16 Eylül 2019 - 15:51


Pazar günü saat 19.00 da futbola çok elverişli bir hava ve sahada Afjet Afyonspor’umuz yaklaşık 5.000 taraftarının desteğiyle, Şanlıurfaspor ile karşı karşıya geldi.Maça iki ekip de temkinli başlarken Afyonspor oyuna ilk on dakikadan sonra ağırlığını koymaya başladı. 10.dakikada 10 numara Mehmet Tosun’un 18 üzerinden kaleye giden şutu defansa çarparak kornere çıktı. 1 dakika sonra aynı oyuncu topu boş kale yetine auta attı. Tosun paşa bu maç itibariyle bitiricilk konusunda beklentilerden uzaktı. Afyonspor oyuna daha da fazla ağırlığını koydu,sağlı sollu ataklarla Şanlıurfa kalesini ablukaya aldı. Lakin beklenen gol gelmiyordu. 25.dakikada iki oyuncumuzun birbirine girmesi sonucu mutlak golden olduk. Şanlıurfa en ciddi pozisyonunu 35.dakikada serbest vuruştan buldu. Kalecimiz gelen topu köşeden yatarak iki hamlede kontrol etti.43 de İsmet’in harika şutunu kaleci aynı güzellikte çıkardı. Hemen arkasından Mehmet Tosun ile yine yüzde yüzlük pozisyonu değerlendiremedik.İkinci yarıya da hızlı başladık.

Dakikalar 50 yi gösterdiğinde bulduğumuz gol ofsayt gerekçesiyle iptal edildi. Bize göre değildi lakin hakem kararı o yönde gerçekleşti. Arka arkaya pozisyonları harcamaya devam ediyorduk maçta. 58. dakikada penaltımız verilmedi. Hemen bu pozisyon arkasından beklediğimiz goller geldi. Önce,Caner’in sağdan güzel ortasında, İlker’in kafasından golü bulduk, arkasından oyuna dahil olan Aykut Çift’le ikinci golü bulduk ve maç bir anda 2-0 a geldi. Sağbek Caner’in oyunu ve ortalarıyla yıldızlaştığı maçta yine Caner’in güzel ortasına 76 da İlker’in uçarak kafa vuruşu üçüncü golümüz olarak Şanlıurfaspor ağlarına gitti. 82.dakikada Aykut Çift’in ısrarla takip ettiği pozisyon sonucu içeriye ortasında Şanlıurfasporlu stoper topu kendi kalesine gönderdi 4-0.

Maçta bu skorla sona erdi. Şanlıurfaspor zor durumda, tecrübeli oyuncu Sercan Kaya yönetiminde genç oyuncularla oynamaya çalışıyor. Lige cezadan dolayı-6 puanla başladılar.Bize gelirsek; Doğan Ateş takımın maestrosu. Oyunu iyi yönlendiriyor,açıyor takımı oynatıyor. Tek dezavantajı bazen ayağında çok top tutuyor, kalabalığın arasına girip top kayıpları yapıyor. Savunmada stoperler uyumlu. Mehmet Tayfun ve Fatih savunmada güven veriyor. Sağbek Caner takımın en iyisiydi. Savunmasıyla, ileri çıkışları ve ortalarıyla 5 yıldızlık maç oynadı. Sol bek İsmet,kaptan Nazmi bildiğimiz gibiydi. Enes’ten bu maç için beklediğimizi bulamadık, zayıf kaldı. Aykut Uluç’un biraz daha ağırlığını koyması gerekiyor. Santrafor İlker ikinci yarıda açıldı. İkinci yarı oyuna dahil olan kaptanlardan Ömer Çelik çok iştahlıydı, ben bu takımda oynarım mesajı veriyor.

Takımın genel anlamda direnci, kondisyonu iyi. Uyum sorunu giderildiğinde bu takım daha çok iş yapar lakin taraftarlarımız da artırarak desteğini devam ettirmeliler. Bu takım 15.000 kişilik statta, evinde 5.000 kişiye oynamayı hak etmiyor.

Hep destek tam destek..

Lokman ÖZKUL
Spor Yazarı ve Yorumcu
[email protected]

YORUMLAR

  • 0 Yorum