Reklam

39 MİLYON MASKE DAĞITILACAKTI, NEREDE BU MASKELER?..

Cumhuriyet Halk Partisi( CHP) Milletvekili Av. Burcu Köksal, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay'a 39 Milyon kişiye dağıtılması gereken maskelerin akibetini sordu.

39 MİLYON MASKE DAĞITILACAKTI, NEREDE BU MASKELER?..
26 Nisan 2020 - 16:32
Cumhuriyet Halk Partisi( CHP) Milletvekili Av. Burcu Köksal, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay'a 39 Milyon kişiye dağıtılması gereken maskelerin akibetini sordu.

CHP Milletvekili Av. Burcu Köksal; Aşağıdaki sorularımın Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay tarafından yazılı olarak cevaplandırılmasını Anayasanın 98. ve TBMM İçtüzüğünün 96. maddeleri gereğince arz ederim dedi.

1- Sağlık Bakanı Fahrettin Koca 39 Milyon kişiye 5'er adet maske dağıtılacağını belirtti. Ancak ne yazık ki vatandaşlara maskeler ulaşmadı. Dağıtımı bir türlü yapılamayan ve satışı yasaklandığı için hiç bir yerde bulunamayan maskeler yüzünden vatandaşlar mağdur olmuştur. Bakanın bahsettiği 39 Milyon yuttaşımıza maskeler ne zaman dağıtılacak?2- Sağlık Bakanının bahsettiği 39 Milyon Yuttaşımıza 5'er adet maske dağıtımı yapılacağı açıklamasına baktığımızda 195 Milyon maske dağıtılacağı sonucu ortaya çıkmaktadır. Peki, ortada olmayan ancak Bakanın açıkladığı bu 195 Milyon maske için ihale yapılmışmıdır? Yapıldıysa ne zaman hangi kurum tarafından yapılmıştır? İhale yapıldıysa hangi firma ihaleyi kazanmıştır ve 1'er adet maske kaç liraya alınmıştır?" Sorusunu yöneltti.Haber: Ahmet Uçmak

YORUMLAR

 • 8 Yorum
 • mustafa
  10 ay önce
  AKP'lilerin Allah bir dediklerine bile inanmiyorum.$imdiye kadar dogrubir$ey söyledikleride yok yapdiklarida yok. ABD'ye TIPBI yardim yapiyor,oda PKK'ya veriyor.Suriyelilere 40milyar dolar harciyor,Türklere bir maske veremiyor.Milletten 10 lira istiyor ,kendilerine araçfilosu kuruyor.Bazi utanmazlar çikip CHP vekiline yükleniyor.Utanacak yûzleri bile yok.
 • Abd........
  10 ay önce
  Burcu , Sizin yanınızda korona çok masum olmasada olur !
 • afyon halkı
  10 ay önce
  burcu hanım bizim aileye maske geldi ,eğer size gelmediyse meclisten veya eczanelerden tedarik edebilirsiniz Allah devletimize zeval vermesin inşallah ;)
 • afyonlu
  10 ay önce
  Burcu hanım şimdi siz iktidar olmuş olsaydınız Türkiye'nin yarısı ya ölmüştü ya da kaos çıkmıştı, kusura bakmayın.
 • ülkemi seviyorum
  10 ay önce
  sizde yardım etseniz keşke hükümete şu zor zamanda.Hep siyaset hep bi fırsatçılık.Kıyamet kopsa hükümetten bileceksiniz.Ama Allah nurunu tamamlayacaktır inşAllah
 • ercan
  10 ay önce
  maskeyi halk alıyor vekiller değil. ayrıca afyon haber diğer bakanların hiç bir konuşması verilmezken neden sürekli bu kadını haber yapıyorsunuz. sizde taraflı haber yapmaktan vazgeçin. her afyon haberlerini açtığımda sürekli bu kadın ile haber görmekten gerçekten sıkıldım. birazda diğer vekillerin haberini yapın. her on siyaset haberin 8 tanesinde bu kadın var. ayrıca bütün haberlerde biraz içerikleri derine inerseniz seviniriz. iyi çalışmalar.
 • Memur
  10 ay önce
  5 kere başvurdum dönüş bile yapmadılar, İngiltereye İspanyaya yardım var, bize maske yok
 • okur
  10 ay önce
  eczanelerden kimlik gösterip alabilirsiniz vekilimle beraber gidebilirsiniz siz 5 defa yanlış yere gitmişsiniz