Tadilat çalışmaları yılan hikayesine dönen Zafer Müzesiyle ilgili yeni bir gelişme yaşandı.

2020 yıılndan beri tadilatı devam eden ve 3 valinin değişmesine rağmen bir tüelü tadilatın bitirilemeyip hizmete açılamayan Zafer Öüzesinni son durumu belli oldu.

Ağustos ayının son hafatsında kutlanacak olan Zafer Haftası'na yetiştirlmesi ve açılması beklenen Zafer Müzesiyle ilgili açıklama yapıldı.

Millî Mücadelenin tanığı, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Batı Cephesi Karargâhı olarak kullandığı ve Başkomutanlık Meydan Muharebesi’nin planlandığı Afyonkarahisar Zafer Müzesi, restorasyon çalışmalarıyla yeniden eski günlerine dönmeye hazırlanıyor.

Baraj göleti kuraklık nedeniyle kuruma noktasına geldi Baraj göleti kuraklık nedeniyle kuruma noktasına geldi

Zafer Müzesinde restorasyon çalışmaları nihayet bitirlmek üzere... Çalışmalarda son aşamaya gelinen müze, açılış için gün sayıyor.

Müzede devam eden çalışmaları yakında takip eden Afyonkarahisar Valisi Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı, kurtuluş savaşıyla ilgili bilgiler, fotoğraflar, topografik harita pano, belge ile silahlar, savunma telleri, konserve kutuları gibi savaş malzemeleri ve Zafer Anıtı’nın açılışı için özel olarak yaptırılan gümüş makas gibi çok sayıda tarihi envanterin sergilenmesi için yürütülen iç tefrişat çalışmalarına ilişkin bilgiler alarak, gerekli talimatları verdi.

102 yıl süreyle tüm ihtişamıyla Afyonkarahisar şehir merkezinde tarihi dokusunu koruyan, milli mücadelenin tanığı Zafer Müzesi, yeni haliyle ziyaretçilerini hayran bırakacak.

Editör: Birinci Editör