Reklam

UZMANLAR, KORONAVİRÜS ORTAMINDA KIR DÜĞÜN SALONU ÖNERİYOR!..

Uzmanlar, sosyal mesafe kuralı gözetilip, maske takılması gibi tedbirlerin alınmasıyla haziran itibariyle düğünlerin yapılabileceğini söylüyor.

UZMANLAR, KORONAVİRÜS ORTAMINDA KIR DÜĞÜN SALONU ÖNERİYOR!..
27 Mayıs 2020 - 14:04 - Güncelleme: 27 Mayıs 2020 - 15:13
Koronavirüs ortamında, düğünler konuşulmaya başlandı.Uzmanlar, sosyal mesafe kuralı gözetilip, maske takılması gibi tedbirlerin alınmasıyla haziran itibariyle düğünlerin yapılabileceğini söylüyor.Uzmanlar, koronavirüs sürecinde en uygun olanının  ilk etapta kır düğün salonlarında kurallara uyarak düğün yapmak olabileceğini söylüyor.Konuyuyu değerlendiren uzmanlar, "düğün bekleyen çiftler bu konuda beklentileri söz konusu. Belli başlı kurallar çerçevesinde düğünler yapılabilir. Burada tabii dikkat edilmesi gereken şeyler var. Sonuçta kalabalık bir ortam olduğu için düğün salonlarında birebir yakın temastan kaçınmak gerekir. Havalandırmalar çok önemli. Çünkü kapalı ortamlardaki klimalardan bulaş riski artabiliyor."
Uzmanlara göre, kapalı düğün salonlarından ziyade kır düğün salonları daha mantıklı aslında bu süreçte. Çünkü açık alan olmasından dolayı bulaşma riski çok düşecek. Kır düğününde sosyal mesafe korunursa, maske takılırsa, çok yakın temaslı oyunlar oynanmazsa, hijyen kurallarına dikkat edilirse bulaşma riski çok daha düşecek. Büyük ihtimalle de önümüzdeki süreçte kır düğünleri daha fazla ön plana çıkacak...Afyonkarahisar'da, Hıdırlık Seyir Rastaurant, şehrimizi tepeden gören eşsiz manzaralı konumuyla Hıdırlık tepesinde 1500 kişilik kır düğün salonuyla hizmet vermeye devam ediyor. Konuyla ilgili detay  için  https://www.facebook.com/hidirlik/?ref=bookmarks  adresini ziyaret edebilir, 0505 358 1595 - 0272 216 61 62 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

YORUMLAR

  • 0 Yorum