Memur ve emeklinin zam oranı kesinleşti Memur ve emeklinin zam oranı kesinleşti

Pazartesi günü, milyonlarca vatandaşı etkileyen yeni bir kredi kartı dönemi başlıyor. 1 Temmuz'dan itibaren temassız ödemelerde işlem limiti 750 TL'den 1.500 TL'ye çıkacak.

Bankacılık Denetleme Kurumu'nun (BDDK) nisan ayında bankalara gönderdiği yazıya göre temassız ödemelerde şifresiz işlem limiti 750 TL'den 1500 TL'ye çıkacak. Bu karar 1 Temmuz'da yürürlüğe girecek ve kredi kartları için şifresiz temassız ödemelerde yeni bir çağ başlatacak.


İKİ YIL SONRA ÖNERİ
Temassız ödeme yöntemlerinin kullanımının artırılmasını amaçlayan bu yeni düzenleme, 1 Temmuz 2022 tarihinden itibaren 750 TL olarak belirlenen temassız ödeme limitinin artırılmasıyla hayata geçecek. . . İki yıl sonra 1500 TL. Bu geliştirmenin amacı kullanıcılara günlük alışveriş kolaylığı sağlamaktır.

PANDEMİ SIRASINDA TEMASSIZ ÖDEME ARTTI
2020 yılında koronavirüs salgınının etkileri nedeniyle temassız ödeme yöntemlerinin önemi vurgulandı. Tüketicilerin hijyen hassasiyeti arttıkça güvenli ve temassız ödeme yöntemlerine olan talep de arttı. 

3,7 MİLYAR İŞLEM
BKM'ye göre 2023 sonu itibarıyla 50 milyondan fazla mobil ödeme ve 35 milyondan fazla QR kod ödemesi gerçekleşti. Toplam iş hacmi 3,7 milyar TL'yi aştı.

Editör: Birinci Editör