Saadet partisi merkez ilçe başkan yardımcısı Erhan Akpınar gündeme dair haftalık basın açıklamasını yaptı.


Ülkenin önemli meselelerinin başında Kürt meselesi geldiğini belirten Akpınar; bu meselenin çözümü için öncelikle zihniyet değişikliğine ve adalete ihtiyaç olduğunu vurgulayarak, “Bir ülkede bir zihniyet değişikliğinin başlangıcı parti liderlerinin, siyasilerin dillerine hakim olmasından başlar. Siz eğer karşınızdakine hain derseniz bir müzakere ortamı kalmaz. İnsanlar fikirlerinde, düşüncelerinde, inançlarında serbesttir. Bu özgürlükler de adalet ile teminat altına alınır. Bu bizim inancımızın temelidir.” ifadelerini kullandı.

Şiddete bütünüyle karşı olduklarını dile getiren Akpınar; şiddetin sorunları çözmeyeceğini aksine yeni sorunlara yol açacağını belirterek, “Eğer bu idrak edilmezse zalim sınıfına girerler. Biz sorunların çözümünü şiddetle, tehditle, baskıyla değil oturup konuşarak çözmek zorundayız” ifadelerini kullandı. Saadet partisi olarak yapılan her türlü Şiddetin Kadınlara, Erkeklere, Sağlık Çalışanlarına, Yerel Basınımızın güzide Basın mensubları olmak üzere hepsine yapılmasına karsıyız, son zamanlarda türkiyede genelinde basına karşı yapılan şiddeti uygun bulmuyoruz, basının haber alma hakkı hiçbir şekilde engellenemez.  
Akpınar; Diğer yandan afyonda kanayan yaramız olan kentsel dönüşümün ne olacağı hala kesinleşmemiştir. Devletimiz güçlüdür, bunca mülteciye sahip çıkan, zor durumda kalmış ülkelere yardıma koşan Türkiye Cumhuriyeti Devleti biz inanıyoruz ki, Kentsel dönüşümde halkımızı borçlandırmadan ve arsaları üzerinden herhangi bir oynama yapmadan halkımızın huzur ve mutlulukta oturabileceği konutları inşa edecek kentsel dönüşümdeki mahallerimizde afyonda örnek teşkil edecek şehrimize güzellik katacaktır.

Biz hiçbir partinin kapanmasını istemiyoruz akpınar, “Biz prensip olarak parti kapatılmasına karşısıyız. Parti kapatmalarına en çok maruz kalan Milli Görüş’tür. 4 partimiz çeşitli nedenlerde kapatıldı. Ancak tüm bu kapatmalara rağmen fikir ve temel ilkelerimizde hiçbir değişiklik olmadan yolumuza devam ediyoruz. Bundan dolayı ki siz bir ülkede halkın tercihine itibar etmezseniz ayrımcılığı bilerek veya bilmeyerek körüklersiniz, kamplaştırmayı derinleştirirsiniz” dedi.

Kayyum atamalarına da tepki gösteren akpınar “Bir yerde seçim olacak diyeceksiniz ama o seçimin arkasından hiçbir hukuki dayanak olmadan o seçimi iptal edeceksin ve kayyumlarla yöneteceksin. Eğer o suç varsa seçimi iptal eder yeni seçime gidersin. ‘Ben bir yeri beş yıl kayyumla idare ederim’ diyemezsin. Yanlış yaparsın. Eğer bunu yaparsan o seçimde oy kullananları alenen karşına alır ve sana karşı olan muhalefeti büyütürsün” şeklinde konuştu.