Ak Parti İl Başkanı Av.Hüseyin Sezen, Bolvadin İlçe Başkanı Av.Ömer Dayı, AK Parti Belediye Başkan Adayı Halil İbrahim SEVİM, İŞKUR Müdürü Ahmet KARAKAYA ve Düzağaç Belediye Başkanı Muammer IŞIKLI’dan oluşan heyet, Düzağaç kasabasında faaliyet gösteren tekstil fabrikasını ziyaret etti.

Fabrikayı inceleyen heyet, fabrika kurucusu ve sahibi olan Deniz ÖZALAN ile görüştü. Görüşmenin ardından, Fabrika sahibi ÖZALAN’a Bolvadin’e de 500 kişilik kapasiteli fabrika kurulması için bedelsiz yer tahsis edilmesini teklif etti.

SÖZLEŞME İMZALANDI

Teklifi kabul eden fabrika sahibi, ÖZALAN ile AK Parti heyeti arasında Bolvadin’de 500 kişinin istihdam edileceği bir fabrika kurulması için iyi niyet anlaşması imzalandı.

İKİNCİ ADIM DA ATILDI

Sözleşmenin ardından Bolvadin'e gelen fabrika sahibi Deniz GÖZALAN, Bolvadin Kaymakamı İbrahim ÖZKAN ,AK Parti ilçe Başkanı Ömer Dayı, Ak Parti Belediye Başkan Adayı Halil İbrahim SEVİM ve Halk Eğitim Müdürü Yalçın Uçak ile birlikte İlçe Kaymakamlığında düzenlenen toplantıya katıldı.

Toplantıda ilçemizde istihdam edilecek hemşehrilerimize, İŞ-KUR Destekli açılacak kursunun detayları görüşüldü.

AK PARTİ BELEDİYE BAŞKAN ADAYI SEVİM: ‘‘FABRİKADA EN AZ 500 KİŞİ ÇALIŞACAK’’

Konu ile ilgili bir açıklama yapan AK Parti Belediye Başkan Adayı Halil İbrahim SEVİM; “Sinanpaşa/Düzağaç’a üç yıl önce yatırım yapan tekstil fabrikasının sahibi Deniz Özalan Bey ile bir araya geldik.Kendileriyle karşılıklı olarak bir iyi niyet sözleşmesi imzaladık.

Bolvadin’imizde en az 500 kişinin çalışacağı fabrikanın yatırım sözünü aldık.İstihdam edilecek hemşehrilerimizin İş kur kayıtlı açılacak kursların detaylarını görüştük. Kadim kentimize şimdiden hayırlı olsun.”diye konuştu.