SABANCI VAKFI BU YIL AFYONKARAHİSAR İŞ KADINLARI DERNEĞİ'NE HİBE VERECEK

Sabancı Vakfı’nın, sivil toplumun güçlenmesine ve toplumsal gelişmeye katkıda bulunma hedefiyle 2007 yılından bu yana yürüttüğü Hibe Programları kapsamında destek almaya hak kazanan sivil toplum kuruluşları (STK) belli oldu. 

 SABANCI VAKFI BU YIL AFYONKARAHİSAR İŞ KADINLARI DERNEĞİ'NE HİBE VERECEK
02 Eylül 2020 - 13:56 - Güncelleme: 02 Eylül 2020 - 14:46
- SABANCI VAKFI BU YIL AFYONKARAHİSAR İŞ KADINLARI DERNEĞİ’NE HİBE

VERECEK

- AFYONKARAHİSAR İŞ KADINLARI DERNEĞİ’NİN “GÜCÜMÜN FARKINDAYIM,

İŞİMİN BAŞINDAYIM” PROJESİ MERMER SEKTÖRÜNDE ÇALIŞAN

KADINLARIN GÜÇLENDİRİLMESİNİ HEDEFLİYOR

- SABANCI VAKFI GENEL MÜDÜRÜ NEVGÜL BİLSEL SAFKAN: “TÜRKİYE’DE

SİVİL TOPLUM KURULUŞLARINA 14 YILDIR KESİNTİSİZ HİBE DESTEĞİ

VEREN TEK VAKIF OLARAK 173 PROJEYE VERDİĞİMİZ DESTEK 28.5 MİLYON

TL’YE ULAŞTI.”

Sabancı Vakfı’nın, sivil toplumun güçlenmesine ve toplumsal gelişmeye katkıda bulunma hedefiyle 2007 yılından bu yana yürüttüğü Hibe Programları kapsamında destek almaya hak kazanan sivil toplum kuruluşları (STK) belli oldu. 

Afyonkarahisar İş Kadınları Derneği’nin, “Gücümün Farkındayım, İşimin Başındayım”

projesi, Sabancı Vakfı’nın bu yıl hibe vereceği 8 projeden biri oldu. Dernek, “Gücümün Farkındayım, İşimin Başındayım” projesi ile Afyonkarahisar’da mermer sektöründe çalışan kadınların eğitimler yoluyla toplumsal cinsiyet eşitsizliği ve haklar konusunda farkındalıklarının artmasını, kariyerlerine devam etmelerini ve yükselebilmeleri için gerekli destek mekanizmalarının oluşturulmasını hedefliyor.

Sabancı Vakfı’nın 14 yıldır sivil toplum kuruluşlarına hibe desteği verdiğini belirten Sabancı Vakfı Genel Müdürü Nevgül Bilsel Safkan, “Sabancı Vakfı olarak 46 yıldır toplumsal gelişmeye katkıda bulunmak amacıyla sivil toplumun desteklenmesi gerektiğini düşünüyor ve bunun için çalışıyoruz.

Türkiye’de sivil toplum kuruluşlarına 14 yıldır kesintisiz hibe desteği veren tek vakıf olarak Hibe Programları kapsamında 173 projeye verdiğimiz destek 28.5 Milyon TL’ye ulaştı. Bu yıl da kalıcı etki yaratma hedefiyle hibe desteği verdiğimiz 8 projeden biri olan ve toplumumuza ‘erkek işi kadın işi yoktur’ mesajını son derece anlamlı bir şekilde veren, Afyonkarahisar’da mermer sektöründe çalışan kadınların güçlendirilmesine önemli katkıları olacağına inandığımız ‘Gücümün Farkındayım, İşimin Başındayım’ projesini desteklemekten büyük mutluluk duyuyoruz” dedi.

Sabancı Vakfı Hibe Programına bu yıl Türkiye’nin 58 ilinden 254 proje başvurusu yapıldı. Sabancı Vakfı Hibe Programı; “Kaliteli Eğitimin Desteklenmesi”, “Eğitime Erişimin ve Devamın Sağlanması” ve “Hak Temelli Yaygın Eğitim Çalışmalarının Desteklenmesi” alanlarında kadın, genç ve engelli bireylerin karşı karşıya kaldıkları toplumsal sorunların çözümü için projeler hayata geçiren STK’lara 50 bin TL ile 250 bin TL arasında hibe desteğinin yanı sıra bilgi ve tecrübe desteği de sağlıyor. Destek verilecek projeler, sivil toplum alanında deneyimli, konusunun uzmanı

kişilerden oluşan bağımsız bir Değerlendirme Kurulu’nun önerisi üzerine Sabancı Vakfı Mütevelli Heyeti’nin yaptığı değerlendirmeyle belirlendi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum