Müdür gitti, tartışması bitmedi!..

Sandıklı'da uzun yıllar görev yapan ve geçtiğimiz hafta görevden alınana Sandıklı İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Karaosmanoğlu ile ilgili tartışmalar devam ediyor.

Müdür gitti, tartışması bitmedi!..
02 Ocak 2021 - 00:04 - Güncelleme: 03 Ocak 2021 - 23:56

Sandıklı'da uzun yıllar görev yapan ve geçtiğimiz hafta görevden alınana Sandıklı İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Karaosmanoğlu ile ilgili tartışmalar devam ediyor.

Bir kesim, Karaosmanoğlu'nun bir dava adamı olduğunu iddia ederken bir kesim de onun döneminde Sandıklı'nın eğitimde gerilediğini iddia ediyor.

İŞTE BİRBİRİNDEN FARKLI İKİ GÖRÜŞ!..

Karaosmanoğlu'nun görevden alınmasından sonra, bir okuyucu şuu yourmu yazdı:

"Emin Karaosman hiçbir makam ve mevki sevdası olmayan hak bildiğin yolda bir nefer gibi çalışan yıllardır değişik yerlerde son 8 yıldır Sandıklıda Eğitim camiasına hakkıyla hizmet etmiştir. Onun zamanında sandıklı'daki eğitim kalitesi yükselmiştir. Sandıklı ilçesi bütün eğitim faaliyetlerinde Afyon ilinin lokomotif ilçesi olmuş ve başarıdan başarıya koşmuştur. Sandıklı Emin Karaosman'ı göndererek ondan bir şey kayıp ettirmemiş asıl kaybeden Sandıklı olmuştur. Emin Karaosman samimi bir Müslüman Yılmaz bir dava adamı yeri doldurulamayacak bir idareci dir. Ben çalıştığım süre boyunca doğruluğunu dürüstlüğünü hakkın ve adaletin yanında oluşunu gördüm. Yalanın yalancının yanlışın haksızlığın ve hukuksuzluğun karşısında durmuştur. En yüksek makam ve mevkiler için liyakat ve ehliyet sahibidir. Rabbim bundan sonraki yaşamında muvaffakiyetler nasip etsin."

Bu yoruma cevap veren başka bir okuyucumuz ise şu görüşleri ifade etti:

"İğne ucuna iplik takmadan 5 yıl burda çalıştınız Sandıklı siz göreve gelmeden 17 ilçe arasında LGS sinavlarinda merkez dahil 1. Siradayken siz ayrilirken 7. Sıradaydı kalkmış Afyon'un lokomotifi eğitimde Sandıklı derken nasıl bir sayilsal veriye dayandırarak bunu söylüyorsunuz merak ediyorum. Dinar ilçesine Bilim sanat merkezi açıldı siz seyrettiniz Rehberlik Araştırma Merkezi açıldı siz seyrettiniz çalışmak vatanını sevmek sabah 8 de mesaiye gelip akşam 5 te evine gitmek değildir.Sandiklinin lokomotifi olacak okullarin idarecilerini sırf bizimle aynı dusunmuyor diye cesitli sebeplerle görevden ayrılmalarina neden oldunuz. siz gittiniz Sandıklı şimdi gerçekleriyle yeni yeni yüzleşiyor sis dagilinca asıl hasar ortaya çıkacak..."

AFYONHABER


YORUMLAR

 • 7 Yorum
 • Afganistanlı
  4 ay önce
  Biraz daha kalsaydı Sandıklı'da ki bütün liseleri kız ve erkek olarak ayıracaktık. En mümin ilçe Sandıklı olacaktı ama izin vermediler. Ortaokullarda da İmam hatipten başlamıştık ayırmaya. Afyonun hangi ilçesinde var ortaokullarda kız ve erkek imam hatip. Söyleyin hadi?
 • Öğreci velisi
  4 ay önce
  Bir öğrenci velisi olarak öğrenciniz SANDIKLI anadolu listesinde okuyordu 4 yıllık eğitimini 3 tane okul taşınarak bitirdi bunun obalini kim verecek laf istemiyoruz icraat istiyoruz buna cevap vercek tam cevap versin yada vermesin biz hakkımızı öbür dünyada aliriz selâmlar
 • Afy
  4 ay önce
  Eğitim de dava adamı değil özverili liyakatli eğitimci olur.
 • SANDIKLI
  4 ay önce
  Suriye li adıyla yazan şahıs, birazcık Sandıklı'lı olsaydın Sandıklı' nın neler kaybettiğini de görebilirsin. Birazcık mevzuat bilseydin Bilsem ve Rehberlik Araştırma Merkezinin Sandıklı'ya neden açılmadığını da bilirdin. Ayrıca birilerinin beceriksizliklerini de başkalarına yükleme Gerçi zihniyetiniz Sandıklı'ya Fen lisesi yerine Sosyal Bilimler Lisesi açmaya çalışan zihniyet ile aynı olursa çok şey beklememek lazım sizden. Lgs sonuçları nı ilgili makamlara sorup iyi öğrenin çamur at izi kalsın mantığını bırakın artık. Yalan ve iftiralarınızı siz gazetenizde yazmaya devam edin bence
 • Suriyeli
  4 ay önce
  Sandıklılı adıyla yazan şahıs madem çamur attım işte size doğrusunu ispat etme fırsatı açıklayın tüm Sandıklı halkı bilsin.birincisi Bilsem ve Ram neden Sandıklıya açılamaz mevzuatta engel nedir.İkincisi 2018-2019-2020 yılları LGS sonuclarına göre Sandıklı ilçesi merkez dahil ve tüm ilçeler arasında kaçıncı sıradadır.Üçüncüsü mesela bu görev değişikliğiyle Sandıklı neler kaybetmiştir birkaç tanesini sıralayabilirsiniz ki Sandıklı halkı ve eğitim camiasıda neler kaybettiğini öğrensin.
 • tekin çetin
  4 ay önce
  8 yıldır Sandıklıda Eğitim camiasına hakkıyla hizmet etmiştir. Onun zamanında sandıklı'daki eğitim kalitesi yükselmiştir. Sandıklı ilçesi bütün eğitim faaliyetlerinde Afyon ilinin lokomotif ilçesi olmuş ve başarıdan başarıya koşmuştur.8 yıldır Sandıklıda Eğitim camiasına hakkıyla hizmet etmiştir. Onun zamanında sandıklı'daki eğitim kalitesi yükselmiştir. Sandıklı ilçesi bütün eğitim faaliyetlerinde Afyon ilinin lokomotif ilçesi olmuş ve başarıdan başarıya koşmuştur.Sandıklı siz göreve gelmeden 17 ilçe arasında LGS sinavlarinda merkez dahil 1. Siradayken siz ayrilirken 7. Sıradaydı kalkmış Afyon'un lokomotifi eğitimde Sandıklı derken nasıl bir sayilsal veriye dayandırarak bunu söylüyorsunuz merak ediyorum.
 • tekin çetin
  4 ay önce
  Sandıklı siz göreve gelmeden 17 ilçe arasında LGS sinavlarinda merkez dahil 1. Siradayken siz ayrilirken 7. Sıradaydı kalkmış Afyon'un lokomotifi eğitimde Sandıklı derken nasıl bir sayilsal veriye dayandırarak bunu söylüyorsunuz merak ediyorum.