İYİ Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Muhammet Mısırlıoğlu’nun basın açıklaması

"28 Mayıs seçimlerine dek tüm seçim süreci boyunca evini, ailesini, işini ikinci plana atarak bizimle yürüyen gece gündüz demeden seçim atmosferinde ter döken tüm dava arkadaşlarıma teşekkür etmek istiyorum. Değerli basın mensuplarımıza da sesimiz olduğunuz için tüm zorbalıklara karşı tarafsızlığınızı koruyabildiğiniz için ayrıca teşekkür ediyorum…

İstenmeyen görüntülerle de karşılaştık tabi ki sandık başında… Partili görevli arkadaşlarımızın dikkati sayesinde başkası adına oy kullanmaya çalışan birisi suçüstü yakalandı. Şahsın üzerinden 3 farklı kişiye ait kimlik çıktı. Demokrasi tarihimize kara bir leke olarak geçecek bu olayı aydınlatan, dikkatle sandıklara sahip çıkan arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum.

Ülkemizin gerçek demokrasiyi bir gün yaşayabilmesi dileğiyle seçim sonuçlarının vatanımıza, milletimize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Milletvekili seçilerek yüce mecliste bizi temsil etme hakkı kazanan Sayın Av. Hakan Şeref Olgun’a da çalışmalarında başarılar diliyorum…

Umuyorum ki Cumhurbaşkanı ülkemizi iftiradan, yalandan dolandan, kara propagandalardan, ekonomik sorunlardan, yıpratmalardan ve kavgalardan uzak yönetir. Kırıcı, aşağılayıcı, yok sayıcı, baskıcı söylemler son bulur. Adalet kişiye göre değil kanunlara göre işler. Kamu kurumlarına atamalar torpille değil, liyakatle yapılır. Umuyorum ki Ülkemizde fütursuzca yerleşen yabancı uyruklu şahıslar toplumsal düzenimizi bozmadan ülkelerine geri dönerler… Ülkemize dair temennilerimiz bu şekilde uzayıp giderken hepimizin tek derdi vatansa bu kaygıları taşımamız çok normaldir.

Bize düşen bu noktadan sonra demokrasinin getirdiği sonuçlara saygı duymak, millet iradesini her şeyden üstün tutmaktır.

Böyle bilinsin ki; seçim süreci boyunca bize iftira atanlara haklarımızı hiçbir zaman helal etmiyoruz. Biz iftiralarla boğuşurken, üzerimize atılan çamuru temizlemeye çalışırken seçim propagandamızı planladığımız gibi yapamadık. Boş laflarla milletimizin aklını bulandırmaya çalışanlar bizi bu süreçte oyalamış oldu. Biz hiçbir zaman kirli siyaseti tercih etmedik. Her zaman hoşgörü ve tevazu içinde kendimizi ifade etmeye çalıştık. Başta Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener olmak üzere tüm Millet İttifakı bileşenleri kullandıkları üsluba bu çizgide dikkat etti. Bundan sonra da çirkinleşmeyeceğiz. Çünkü biliyoruz ki Allah katında en büyük günahlardan birisi de birine iftira atmaktır.

Seçim sonuçlarına baktığımızda Sayın Erdoğan seçimi kazansa da ülkemizin yarısına yakını değişimden yana oy kullanmıştır. Millet İttifakımızın Cumhurbaşkanı adayı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu neredeyse ülkenin yarısının oyunu almıştır. Bu oran azımsanamayacak kadar fazladır. Kendisi ve tüm Millet İttifakı bileşenleri tebrik ve takdir edilmelidir. Devletin tüm imkanlarını lehine kullanarak ve iftiraya dayalı bir seçim propagandası yürüten birinin karşısında sadece milletten aldığı güçle nazik ve naif bir seçim propagandası yürüten birinin böyle bir oy oranı alması aslında milletimizin bıkkınlığının da bir göstergesidir. Seçim süreci boyunca bize oy vermeyeceklerini bile bile şunu söylemekten çekinmedik: “Mültecileri evlerine göndereceğiz” kaygımız vatan değil oy olsaydı onları da yanımıza çekmeye çalışırdık. Ki rakibimiz öyle yaptı. Herkese mavi boncuk dağıttı…

Biz milletimize verdiğimiz sözün arkasında durarak ve işimizin gereği olarak bundan sonraki süreçte yürütülen faaliyetleri yakından takip edeceğiz. Verilen vaatlerin yerine getirilip getirilmediğini dikkatle izleyeceğiz. Halkımızın kandırılmasına, oyalanmasına müsaade etmeyeceğiz. Haksızlıklara boyun eğmeyeceğiz. Bu güne kadar nasıl mücadele verdiysek bundan sonra da mücadelemize öyle devam edeceğiz.

Bizim ülkemiz ve milletimiz için hayal ettiğimiz gelecek; anaların ağlamadığı, babaların geçim derdine düşmediği, kadınların öldürülüp dövülmediği, çocukların istismar edilmediği, çiftçinin üretebildiği, tüccarın zarar etmediği, emeklinin refah içinde yaşayabildiği, gençlerin gelecek için endişelenmediği, işçinin işveren karşısında ezilmediği bir gelecektir.

Yabancılara ayrıcalık tanıyıp Türk milletinden üstün tutan bir yönetim anlayışını da kabul etmeyeceğiz. Öz yurdumuzda milletimizi garip hissettirmeyeceğiz. Yüce Türk milletini ezdirmeyeceğiz… Sesimizin ve gücümüzün yettiği kadar bu haksızlığa hayır diyeceğiz…

Çizgisinden şaşmış, amacını umutmuş, vizyonsuz misyonsuz kalmış kendi tarihini inkar eden bazı partilerden farklı olarak bizler; gerçek milliyetçiler olarak hiç kimsenin ve hiçbir siyasi partinin boyunduruğu altına girmeden Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı kalarak milli değerlerimize sahip çıkmaya devam edeceğiz.

Sorgulayan her gerçek Türk milliyetçi kardeşim İYİ Parti çatısı altında milli mücadelemize devam edecektir.

Ben girip çıktığım her ortamda, hitap ettiğim her kesime umutsuzluğa kapılmayın diyorum. Bizi zor günler bekliyor olsa da bu vatanın kahrı da hoş, lütfu da… Yeter ki iktidarın baskıcı rejimine karşı dik duruşumuzu koruyalım. Demokrasi gerçekten varsa, biz de varız. Allah’ın izniyle de güçlenerek, büyüyerek hep var olacağız.

Önümüzde yerel seçimler var biliyorsunuz, iktidar gözünü şimdiden yerel seçimlere dikmiş durumda… İstanbul, Ankara, İzmir, Adana, Eskişehir gibi büyükşehirleri halk iradesi ile ellerinde tutamayanlar tahmin ediyorum ki yerel seçimlerde yine çok farklı ve kirli yollar deneyecekler. Bu sebepledir ki dersimize iyi çalışmamız lazım.

Tüm teşkilatlarımızla, ilçe, belde, köylerimizle yerel seçimlere hazırlanmalıyız. Her türlü yalana, dolana, iftiraya karşı hazırlıklı olmalıyız. Biz hızımızı hiç kesmeyeceğiz. Genel seçimlere nasıl hazırlandıysak yerel seçimlere de öyle hazırlanacağız.İktidarın ne kadar çirkinleşebileceğini görmüş olduk. Buradan çıkaracağımız sonuçlarla yolumuza daha emin adımlarla ilerleyeceğiz.

Karşımızda bizim gibi temiz siyaset yapan bir kitle yok ne yazık ki… İftiraya dayalı, çamur at izi kalsın mantığıyla hareket eden bir iktidar var. Biz doğru ve dürüst çizgimizden ayrılmayacağız. Üslubumuzu bozmadan, kendimizi doğru ifade ederek bir siyaset yapacağız. Boş lakırdılara cevap vermeye çalışarak vakit kaybetmeyeceğiz. Biz oy için, birilerine yaranmak için çizgimize ters düşen hiç kimseyle işbirliği yapmadık, yapmayız da… Kimlerin kimlerle işbirliği yaptığı önümüzdeki günlerde çok daha net anlaşılacak…  

Türk isminden, Türk bayrağından, Devletimizin üniter yapısından ve değiştirilemez temel değerlerinden rahatsızlığını arsızca ortaya koyanları  bu yüce meclise sokanlar utansın! Bizim alnımız ak, başımız dik…

Allah’ın izni ve gerçek vatanseverlerin de teveccühü ile yerel seçimlerde İYİ Parti olarak güzel sonuçlar elde edeceğiz. Tüm milletimizin Allah yardımcısı olsun…"