Milliyetçi Hareket Partisi MYK Üyesi ve Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak, geçtiğimiz günlerde Otizm Dernek Başkanı Fatma Kavas ve dernek üyelerini ziyaret ederek, İçişleri Bakanlığı’nda bekleyen projeleri ile ilgili destek istemişlerdi.

 Projenin onaylanması ile ilgili girişimlerde bulunan Milletvekili Taytak, otizmli çocuklara müjdeli haberi verdi.

 Milliyetçi Hareket Partisi MYK Üyesi ve Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak, geçtiğimiz günlerde Afyonkarahisar ziyaretleri kapsamında Afyonkarahisar Otizm Dernek Başkanı Fatma Kavas ve dernek üyelerini ziyaret etmiş, otizmli çocukların talep ve isteklerini dinlemişti. Ziyarette Dernek Başkanı Fatma Kavas, Milletvekili Taytak’tan otizmli çocukların sosyal aktivitelerini arttırmak için İçişleri Bakanlığında bekleyen projelerinin onayı için destek istemişti.

 MİLLETVEKİLİ TAYTAK MÜJDELİ HABERİ VERDİ

Afyonkarahisar Otizm Derneğinin, İçişleri Bakanlığına sunmuş oldukları projenin kabul edildiğinin müjdesini veren Milletvekili Taytak, “Geçtiğimiz ay içerisinde Otizm Dernek Başkanı Fatma Kavas ve dernek üyeleri ile bir araya gelmiştik. Ziyarette aileler, çocuklarının daha faza sosyal etkinliklerde bulunması için bizden bazı talep ve isteklerde bulunmuşlardı. İçişleri bakanlığına yazmış oldukları proje ile ilgili bizden destek istemiş ve ziyaret sırasında gerekli kurumları arayarak bu taleplerinin yerine gelmesi için girişimlerde bulunmuştuk. Bu hafta ise Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürü Mustafa İspirgil, İçişleri Bakanlığında bekleyen projenin onaylandığını söyledi. Onaylanan proje ile birlikte, özellikle covid-19 salgını döneminde evde kalan ve hiçbir faaliyette bulunmayan ilimizde yaşayan otistik çocukları eğitimden kalan boş vakitlerinde yetenekleri doğrultusunda sosyal ve sportif faaliyetlere yönlendirerek sosyalleşmelerini sağlanacak, Kamu- STK işbirliği ile ilimiz genelinde otistik çocuklarla ilgili farkındalık oluşturulmuş olacak. Özellikle yaz döneminde aktiviteleri sınırlı ve evde kapanan otizmli engelli bireylerin sosyal hayata katılımlarına katkı sunacaktır. Otizmli çocuklarımıza ve ailelerine hayırlı olsun diliyorum” dedi.

 KAVAS, “OTİZMLİ ÇOCUKLARIMIZ VE AİLELERİMİZ ADINA MİLLETVEKİLİMİZ TAYTAK’A TEŞEKKÜR EDİYORUM”

Otizmli çocuklara ve derneğe vermiş olduğu bu anlamlı desteklerinden dolayı Milletvekili Taytak’a teşekkür eden Başkan Fatma Kavas, “Geçtiğimiz günlerde Milliyetçi Hareket Partisi Afyonkarahisar Milletvekilimiz Sayın Mehmet Taytak Bey, bizi ziyarete geldi, istek ve taleplerimizi dinledi. Bizim otizmli çocuklarımızın sosyal aktivitelerinde biraz yetersizliklerimiz var. Bu sosyal etkinlikleri arttırabilmek için İçişleri Bakanlığına bir proje yazmıştık. Bu projemizin onayladığı müjdesini Vekilimiz Sayın Mehmet Taytak Bey’den aldık. Sayın vekilimiz sağolsunlar bu konuda bize anlamlı bir destek verdi. Otizmli çocuklarımız ve ailelerimiz adına kendisine buradan teşekkür ediyorum. Bu proje sayesinde çocuklarımız spor, müzik vb. gibi aktivitelerde artış sağlanmış olacak. Çocuklarımızın topluma karışması anlamında pozitif bir proje oldu ve 1 sene boyunca da sürmesi bizleri de oldukça memnun etti.