Reklam

Mantığa bak!..

Afyonkarahisar Kent Konseyi Başkanı Şemsettin Yasan, Afyonkarahisar Belediyesinin ana bileşen olarak destek verdiği ve Afyonkarahisar'ın Gastronomi Şehri olmasında, ilde yapılan kültürel-sanatsal faaliyet olarak da artı puanla UNESCO nezninde katkısı olan Müzik Festivallerine tepki gösterdi.

Mantığa bak!..
30 Haziran 2021 - 14:48 - Güncelleme: 30 Haziran 2021 - 16:02
Afyonkarahisar Kent Konseyi Başkanı Şemsettin Yasan, Afyonkarahisar Belediyesinin ana bileşen olarak destek verdiği ve Afyonkarahisar'ın Gastronomi Şehri olmasında, ilde yapılan kültürel-sanatsal faaliyet olarak da artı puanla UNESCO nezninde katkısı olan Müzik Festivallerine tepki gösterdi.

Yasan, sosyal medyadan yaptığı paylaşımda ""700 bin nüfuslu Afyon’da Caz Festivali’ne kimler katılır? Yüzde bir olsa 7 bin kişi eder. Gelen bini bile bulmaz. Onunda yarısı protokol. O zaman niye?”" diyerek 21'cisi düzenlenen Afyonkarahisar Caz ve Klasik Müzik Festivallerinin gereksiz ve faydası gördü.

Bu paylaşıma, Afyonkarahisarlı sanatseverler ve sporseverler tepki gösterdi. Seyirci sayısına indirgenen bu mantıkla, futbola, basketbola, kültürel etkinliklere, konferanslara vb. her tür etkinliğe gereksiz ve faydası gözle bakılabileceğini,söz konusu bakış açısının sakat ve mantıksız olduğunu belirten Afyonkarahisarlı sanatseverler ve sporseverler "Bu tip sanatsal ve sportif etkilnlikler Afyonkarahisar'ın tanıtımı için çok önemli ve yerindedir. Belediye Başkanımız ve Valimiz de bunu bildikleri için bu etkinliklere destek vermektedir. Uluslararası motokrosa kaç seyirci gidiyor, izliyor. Bu sakat mantıkla o zaman bunu da iptal etsin, buna da tepki göstersin bu beyefendi" dediler.

Bu arada, Afyonkarahisar Belediyesinin ve Başkan Zeybek'in açıkça destek verdiği bir etkinliğe, Belediye Meclisi bünyesinde Kent Konseyi Başkanının karşı çıkması şaşkınlıkla karşılandı.

AFYONHABER'İN NOTU
Festivallerin basın sponsoru olarak, festivale ilimizden, hele hele yetkili bir kişiden ve kurumdan böyle bir tepki verilmesini , medya sponsoru olarak üzüntüyle karşılıyoruz ve kabul etmiyoruz.

 

YORUMLAR

 • 14 Yorum
 • Mustafa celeb
  3 hafta önce
  https://www.sozcu.com.tr/2021/gundem/afyonkarahisarda-buyuk-saygisizlik-6518935/
 • ahmet demirci
  4 hafta önce
  AK Partinin ve Afyonkarahisarın bu tip yobaz düşünceli kişilerden kurtulması lazım. adam bir de kent konseyinin (ne işe yarıyorsa bu kent konseyi) başkanı
 • Berk Can
  4 hafta önce
  Bu festivalde eleştirilebilecek tek nokta protokol dışından katılımın eksik olması halk ile buluşturulmaması. Yoksa belediyeler şehrin tanıtımı için aynı zamanda halkın sosyal ihtiyaçlarını gidermek için etkinlikler , festivaller düzenlemeli yada destek vermelidir
 • Bayram Altın
  4 hafta önce
  Türklerin müzik geleneğinde caz yoktur. Bu konuda batıyı taklit edenler için, “mağluplar galipleri taklit eder” sözü geçerlidir.
 • serhat hoca
  4 hafta önce
  Lüzumsuz lüzumsuz işler Afyon a faydası olmayan bir müzik öğretmeni var onun lüzumsuz işi Yapacaksan milletin anladığı dilden yap halk müziği yap türkülerimizin konserini verin...
 • Afyonlu
  4 hafta önce
  Bu seneye kadar oluyordu. Niye sesinizi çıkartmadınız. Başkan desteği kaldırsa zaten Zeybek böyle şeylere karşı diye tenkit edeceksiniz
 • cenk öztürk
  4 hafta önce
  Afyon böyle bir festivali hak etmiyor gibi.. Bu kafayla eskişehire gider festival... Destek olamayacaksan köstekte olmayacaksın bu tip organizasyonlara. Tasavvuf müziği-musiki nasıl müzik ise Klasik müzik,caz vs. bunlarda sanat-müzik. Ankaralı Turgut mu dinleyecek bu millet sürekli....İş bilmeen Kifayetsiz kişiler boş boş konuşuyorlar....
 • vatandaş
  4 hafta önce
  Demokrasiyi içine sindiremeyen kişi niye konsey başkanı olmuş. O beğenmedigi yüzde bire bile tahammül gösteremiyor. Bence istifa etsin hemşehrilik hukukundan bir haber insanın burada işi ne?
 • .
  1 ay önce
  Beyefendinin görüşüdür, saygı duyarım. Herkesin bakış açısı bir olamayacağı için, onunda anlayış ve görüş zaviyesi o kadarmış demek ki.
 • İşte
  1 ay önce
  Buna birileri bu açıklamayı yaptırmıştır.yoksa bu tipler izinsiz helaya gidemez.artık bu etkinlik kaldırılacaktır muhtemelen .onun hazırlığını yapıyorlardır.
 • Düşünen Vatandaş
  1 ay önce
  Bu adamın ne eğitimi var ki kalkmış böyle bir yorum yapıyor.
 • Afyon düşünür
  4 hafta önce
  Bence yerden göğe kadar haklı. Caz yerine kendi kültürümüzden bizden olan bir etkinlik olsa çok daha iyi olur.
 • Halk'tan HHY
  1 ay önce
  Afyonkarahisar Belediyesinin harcayacak parası çok. Hadi bakalım Kent Konseyi Başkanı'nın da Sosyal medyadan yapmış olduğu yorumu sildirsinler. Kendileri veya Kendi bünyesinde bulunan akrabaları Afyonkarahisar Belediyesi Hakkında yapılan eleştirel yorumları çok güzel sildirirler kendilerinde bu hakkı nerde ve nasıl görüyorlarsa artık. Ki Milleti AKP'li sanıyorlar oysa biz Ak Partili ve Reisçiyiz "HHY"
 • Emir
  1 ay önce
  Atalarımızdan kalma tek etkinlik