Yakın zamanda İYİ Parti'ye katılarak Milletvekili aday adayı olan Mustafa Enis Arabacı ile birlikte partiye gelen üye başvuruları arttı. Özellikle Arabacı'nın memleketi olan Şuhut'ta üst düzey isimler partilerinden istifa ederek İYİ Parti'ye katılmaya başladı.

İYİ Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Muhammet Mısırlıoğlu, Seçim Koordinasyon Merkezi'nde bir basın açıklamasında bulundu. Bu açıklamanın başında partiye yeni katılan üyelere rozetleri takıldı. Partiye yeni üye olanların yakın zamanda İYİ Parti'ye katılması ile siyasette deprem etkisi yaratan Milletvekili aday adayı Mustafa Enis Arabacı'nın memleketi olan Şuhut İlçesi'nden gerçekleşmesi dikkat çekti.

Toplantıda başta Şuhut'un sevilen simalarından Milliyetçi Hareket Partili Belediye meclis üyesi Murat Dede hem meclis üyeliğinden hem de partisinden istifa ederek İYİ Parti'ye katıldı. Dede, parti rozeti takıldıktan sonra yaptığı açıklamada, şöyle dedi: "Bugün benim için kutlu bir gün. Buraya katılmamda emeği geçen Dr. Mustafa Enis Arabacı’ya teşekkür ediyorum. Gücüm nispetinde çalışacağıma söz veriyorum. Ben geçen sene bir rahatsızlık geçirmiştim bu benim ikinci hayatım. Artık var gücümle İYİ parti için çalışacağım" dedi.

Diğer yandan MHP Şuhut eski İlçe Başkanı ve Sanayici Çetin Çiftçi, emekli sağlık memuru Orhan Dönmez de MHP'den istifa ederek İYİ Parti ailesine katıldı.