Soykırımcı İsrail'e kim dur diyecek?!.. Soykırımcı İsrail'e kim dur diyecek?!..

İran'da Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi ve heyetini taşıyan helikopterin enkazına ulaşıldı. Reuters Haber Ajansı, İranlı yetkililere dayandırdığı haberinde, Reisi'nin beraberindeki heyet ile hayatını kaybettiğini bildirdi.

İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi ve Dışişleri Bakanı Hüseyin Emir Abdullahiyan’ı taşıyan helikopter, dün İran-Azerbaycan sınırındaki bir barajın açılış törenine katıldıktan sonra dönüş yolunda kaza yapmıştı. Sert iniş yapan helikopterin enkazına 15 saatlik çalışma sonrasında ulaşıldı.

HAYAT BELİRTİSİ YOK

İran devlet televizyonunun haberine göre, Reisi ve heyetini taşıyan helikopterin enkazında yapılan ilk incelemelerde yaşam belirtisine rastlanmadı. Haberde, "Cumhurbaşkanı Reisi ve Dışişleri Bakanı Abdullahiyan'ın yanı sıra Doğu Azerbaycan Eyalet Valisi Malik Rahmeti ve Tebriz Cuma İmamı Ayetullah Ali Haşim de helikopterde bulunuyordu. Enkazda yapılan ilk incelemelerde yaşam belirtisine rastlanmadı" ifadelerine yer verildi.

Reuters Haber Ajansı ise İranlı yetkililere dayandırdığı haberinde, Reisi'nin hayatını kaybettiğini bildirdi. Reisi ile Dışişleri Bakanı Abdullahiyan, Tebriz Valisi Malik Rahmeti ve İran lideri Hamaney'in Tebriz Temsilcisi Muhammed Ali Al-i Haşim'in de kazada hayatını kaybedenlerin arasında yer aldığı belirtildi.

Editör: Birinci Editör