Yeni tarifeye göre, kahve, çay, tost ve oyun fiyatlarında yüzde 33 ile yüzde 100 arasında zam yapıldı. Bu zamlar, hem merkezde hem de köylerde geçerli olacak.

Gözden kaçırmayın

AĞIREL'DEN 'Afyon Belediyesi’nin şahane işleri!' YAZISIAĞIREL'DEN 'Afyon Belediyesi’nin şahane işleri!' YAZISI

Afyonkarahisar Kahveciler ve Çay Ocakları Esnaf Odası, kahvehane ve internet kafe işletmeleri için yeni fiyat tarifesi yayınladı. Yeni tarifeye göre, kahve, çay, tost ve oyun fiyatlarında yüzde 33 ile yüzde 100 arasında zam yapıldı. Bu zamlar, hem merkezde hem de köylerde geçerli olacak.

Kahvehanelerde kahve fiyatı 10 TL oldu!
Odanın açıklamasına göre, kahvehanelerde 7.5 TL’ye satılan kahve yüzde 33 oranında zamlanarak 10 TL oldu. 22.5 TL’ye sunulan kahve 30 TL, 40 TL’ye sunulan tost ise 60 TL’den satılmaya başlandı. Çay Ocaklarında ise çay ve sıcak içecekler 9 TL, kahve 25 TL, tost 50 TL’den satılacak. 

Köy Kahvehanelerinde Çay 9 TL!
Merkeze bağlı köylerde bulunan kahvehanelerde ise çay 9 TL’den, kahve 25 TL’den, tost ise 50 TL’den satışa sunulacak. Meşrubat ve maden suları ise fatura fiyatlarının üzerine yüzde 40 ilave edilerek satışa sunulacak. 

İnternet kafe saat ücreti 30 TL oldu!
Oda, internet kafe işletmelerinin fiyat tarifesini de güncelledi. Buna göre internet açma kapama ücreti 15 TL, saatlik kullanım ücreti 30 TL, üyelik saat ücreti 25 TL, VİP masa ücreti 55 TL oldu. 
Playstation İşletmeleri zamdan nasibini aldı!
Playstation İşletmelerinin de fiyat tarifeleri güncellendi. Playstation 2 kol saat ücreti 100 TL, 3 kol saat ücreti 140 TL, 4 kol 150 TL oldu. 

Afyonkarahisar'da kahve ve oyun severlerin cebini yakacak bu zamların ne kadar süre devam edeceği ise merak konusu.