-Sandıklı Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, söz konusu işletmelere 2024 yılında uygulanacak ücret tarifelerini iş yerlerinde görünür bir şekilde asma zorunluluğu hakkında bilgi verdi.

Gözden kaçırmayın

Afyon'da piyasalar güne nasıl başladı?..Afyon'da piyasalar güne nasıl başladı?..

Afyonkarahisar'ın Sandıklı ilçesinde faaliyet gösteren yemek ve gıda sektörü işletmecileri için önemli bir duyuru yapıldı. Sandıklı Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, söz konusu işletmelere 2024 yılında uygulanacak ücret tarifelerini iş yerlerinde görünür bir şekilde asma zorunluluğu hakkında bilgi verdi. Belediye yetkilileri tarafından sağlanan bu yönlendirmenin amacı, tüketicinin bilgilendirilmesi ve piyasa şeffaflığının artırılması olarak ifade edildi.

 
Zabıta ekipleri, ilçe genelinde bulunan restoran, lokanta, kafe ve diğer yemek servisi veren noktalara yönelik denetim ve bilgilendirme faaliyetlerini sürdürüyor. Yeni tarifenin yer alacağı bilgilendirici tabloların asılması, hem müşterilerin fiyatlar konusunda net bilgi sahibi olmalarını sağlayacak hem de piyasadaki rekabetin adil bir zeminde ilerlemesine olanak tanıyacak.

 
Sandıklı Belediye Başkanlığı, işletme sahiplerini ve vatandaşları yapılan denetimler ve getirilen düzenlemeler hakkında sosyal medya ve diğer iletişim kanalları üzerinden sürekli olarak bilgilendirmeye devam edecek. Belediye, bu uygulamaların ilçedeki ticari hayatın kalitesini yükseltmeye ve vatandaşların memnuniyetini artırmaya yönelik atılmış önemli adımlar olduğunu vurguluyor.

 
#Sandıklı #yemeksektörü #gıdaservisi #fiyattarifeleri #şeffaflık