Afyonkarahisar Valiliği ve Gün FM işbirliğinde süren Turizm Saati programına Evciler Kaymakamı Enes Halis konuk oldu. Halis programda Evciler’de yapılan çalışmalarla ilgili bilgiler aktardı.

Gözden kaçırmayın

Afyon'da anlık altın döviz piyasasıAfyon'da anlık altın döviz piyasası

“Evciler ilçemizin geçim kaynağı tarım ve hayvancılıktır” diyen Evciler Kaymakamı Enes Halis, “Hayvancılıkta büyükbaş ve küçükbaş hayvancılık önde gelmektedir. İlçemizde 1 adet süt ürünü işleme tesisi ve 7 adet süt toplama merkezi bulunmaktadır. İlgili işletme tarafından ilçemizde günlük 140 tın süt işlenmektedir. Ayrıca 7 adet süt toplama merkezinde de günlük 60 ton çiğ süt depolanarak soğutulmaktadır” diye konuştu.

“Günlük 400 kg çikolata üretim yapabilme kapasitesine sahiptir”

Evciler Kadın Kooperatifi tarafından İncila çikolataları üretildiğini kaydeden Kaymakam Halis, “Kadın Kooperatifi Evciler Hükümet Konağının bodrum katında 1 imalathane, 3 ayrı depo ve paketleme alanına sahiptir. Günlük 400 kg çikolata üretim yapabilme kapasitesine sahiptir. Üretilen ürünler madlen, spesiyal, spesiyal dolgulu ve tablet çikolata olarak çeşitleri üretilmektedir. Kadın Kooperatifi üyesi ve çalışanlarına butik çikolata üretimi, e-ticaret pazarlama, kooperatifçilik ve hijyen eğitimleri verilmiş olup, 2022 yılı Şubat ayında İzmir’de düzenlenen HOREC fuarına katılmışlardır. Kuruluş tarihi olan 12 Nisan 2021 tarihinden bu yana yaklaşık olarak 8,5 ton çikolata üretimi yapılmıştır” dedi.

Bir 2 kişi, haber odası ve yazı görseli olabilir

Okumak Kazandırır

Evciler’de hayata geçirilen Okumak Kazandırır projesine değinen Kaymakam Halis, “Evciler ilçesi olarak ilkokul, ortaokul ve lisede öğrenim gören öğrencilerimize ders içi ve dışı zamanlarda kitap okuma alışkanlığı kazandırmak ve kitap okuma alışkanlığını geliştirmek için Okumak Kazandırır projesini hayata geçirdik. Buradan bir kez daha okumanın önemini vurgulamak isterim” diye konuştu.

Programda şehit olan 12 askerimiz anılarak tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet, şehit aileleri ve milletimize başsağlığı dilendi.

Yayın sonrası Gün FM Yönetim Kurulu Başkanı Fadime Akar ile görüşen Kaymakam Halis Gün FM’in başarılı yayınlarının devamını diledi. Akar ise Kaymakam Halis’e katılımı ve verdiği bilgiler dolayısıyla teşekkür etti.

Bir 2 kişi ve yazı görseli olabilir