İYİ Parti İl Başkanı Muhammet Mısırlıoğlu, Türkiye'nin son günlerde yaşadığı şehit haberleri nedeniyle milli yas ilan edilmesini istedi. Mısırlıoğlu, hükümetin bu konuda duyarsız kaldığını ve Suudi Kral'ın ölümüne gösterdiği hassasiyeti şehitler için göstermediğini söyledi.

Ayrıca, Afyonkarahisar Belediyesi'nin müzikli eğlenceleri yasaklama kararını da eleştiren Mısırlıoğlu, bu kararın yüzeysel ve yetersiz olduğunu belirtti. Mısırlıoğlu, milli yas ilan edilmesinin toplumun her kesimini kapsaması gerektiğini vurguladı.

İYİ Parti İl Başkanı Muhammet Mısırlıoğlu'nun Basın açıklaması :

ŞEHİTLER İÇİN YAS TALEBİ

İYİ Parti İl Başkanı Mısırlıoğlu'nun Milli Yas ve Eğlencelere Yasak Eleştirisi

İYİ Parti İl Başkanı Muhammet Mısırlıoğlu, Türkiye'nin yaşadığı üzücü olayların ardından milli yas ilan edilmesi gerekliliğini savunan bir basın açıklaması yaptı. Mısırlıoğlu, ağır bir dille hükümetin bu konudaki tutumunu eleştirdi ve Suudi Kral'ın vefatına verilen hızlı tepkinin gösterilmediğini ifade etti.

Başkan Mısırlıoğlu, "24 saat içerisinde toprağa verdiğimiz 12 şehidimiz için derin üzüntülerimi ifade ediyor, ailelerine ve yakınlarına sabır, milletimize başsağlığı diliyorum. Bu vatan için canını feda eden şehitlerimiz bizim için değerlidir. Bu yüzden milli bir yas ilan edilmesi çağrısında bulunuyoruz" ifadelerini kullandı.

İYİ Parti İl Başkanı, hükümetin milli yas ilan etme konusunda yeterli bir hassasiyet göstermediğini ifade etti ve parlamento tarafından bu konuda yapılan ortak bildiriye vurgu yaptı. Mısırlıoğlu, "Millet olarak birlik ve beraberliğimizi göstermemiz gereken zamanlarda siyaset yaparak meseleyi sulandırmak kimseye fayda sağlamaz" dedi.

Ayrıca, Afyonkarahisar Belediyesi'nin müzikli eğlenceler üzerine getirdiği yasağa da değinen Mısırlıoğlu, bu kararın yüzeysel ve yetersiz olduğunu belirtti. "Milli yas ilan edilmeden alınan bu tür kararlar sadece göstermeliktir. Gerçek bir yas, toplumun her kesimini kapsamalıdır" diye konuştu.

Başkan Mısırlıoğlu'24 saat içinde 12 şehit vermek; milli bir sorun değilmiş, milli bir acı değilmiş ki hala Milli Yas ilan edilip edilmemesi gerektiği tartışmaların yürütüldüğü bir ülke haline getirildik. Suudi Kral'ın vefatını milli bir yas unsuru değerlendirmekteki hızı ve kararlılığı birileri, 12 şehit verdiğimizde gösteremiyor. Milli Yas ilan etmemiz için kaç şehit vermemiz gerekiyor? Soruyoruz hükümet yetkililerine…

Afyonkarahisar belediyesi Belediye sınırları içerisinde 2 Ocak 2024 tarihine kadar müzikli eğlenceleri yasakladı. Milli yas ilan edilmedikçe bu aldığınız kararın bir anlamı yoktur zira bu yasak kararınız turizm belgesi bulunan tesisleri kapsamamaktadır. Aldığınız karar göstermelik bir karardır' dedi.