Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal, Türkiye'deki gençlerin sosyoekonomik zorlukları ve maruz kaldıkları ihmaller k...

Gözden kaçırmayın

İLÇE VE BELDELERDE TAYTAK’A YOĞUN İLGİİLÇE VE BELDELERDE TAYTAK’A YOĞUN İLGİ

Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal, Türkiye'deki gençlerin sosyoekonomik zorlukları ve maruz kaldıkları ihmaller konusunu gündeme getirdi. 2022 yılında Cumhurbaşkanına hakaret suçlamasıyla 1.075 genç hakkında dava açıldığını ve gençlerin ifade özgürlüğü kaygılarını dile getirdi.

Ayrıca atanamayan ve işsiz kalan gençler arasında yaşanan trajedilere dikkat çekti. Özellikle atanamayan öğretmenlerin intihar eğiliminde olduğunu ve bu durumun acil olarak ele alınması gerektiğini vurguladı. Köksal, istatistiklere dayanarak son yıllarda işsizlik ve geçim sıkıntısı gibi nedenlerle her yıl 3.000'den fazla gencin intihara sürüklendiğini belirtti.

Bu tablonun toplumsal bir sorun olduğunu ifade eden Köksal, hükümetin gençlerin istihdam ve psikolojik destek ihtiyaçlarına yönelik somut politikalar geliştirmesi gerektiği üzerinde durdu. Milletvekili Köksal, toplumun geleceği olan gençlerin zorluklarla mücadelede yalnız bırakılmamasının kabul edilemez olduğunu söyledi. Devletin gençlerin sesini duyması ve desteklemesi gerektiğini vurgulayan Köksal, gençlerin baskıları serbestçe dile getirebilmesinin demokratik bir toplumun temel göstergesi olduğunu belirtti. Ayrıca genç nüfusun hak ettiği fırsatlara ulaşmasının önemini vurgulayarak konunun takipçisi olacağını sözlerine ekledi.

#AfyonkarahisarMilletvekili #BurcuKöksal #gençlik #sosyoekonomikkoşullar #atanamayanlar #işsizlik #intihar #ifadeözgürlüğü #istihdampolitikaları #psikolojikdestek #demokratiktoplum