Afyonkarahisar'ın Başmakçı ilçesinde yapılan polis baskınlarında 528 gram esrar ve suçtan elde edildiği değerlendirilen 14.500 TL para ele geçirildi.

Gözden kaçırmayın

TasteAtlas'ta Afyon Sucuğu, en iyi 10'daTasteAtlas'ta Afyon Sucuğu, en iyi 10'da

Dinar Narkotik Suçlarla Mücadele Büro Amirliği ve Başmakçı Polis Merkezi Amirliği, ortaklaşa yürüttükleri titiz bir soruşturma neticesinde Başmakçı ilçesinde düzenledikleri operasyonla büyük bir miktar uyuşturucu maddeyi ele geçirdi.

Operasyon kapsamında iki ayrı evde yapılan aramalarda, toplamda 528,84 gram esrar ve 174,33 gram hint keneviri tohumunun yanı sıra, uyuşturucu ticaretinde kullanılan 1 adet hassas terazi ve 1 adet el terazisi bulundu. Ayrıca yapılan aramalarda, suçtan elde edildiği tahmin edilen 14.500 Türk Lirası nakit para da polis ekipleri tarafından ele geçirildi.

İlçede gerçekleştirilen bu özenli operasyonun ardından S.B. isimli şahıs, 'Uyuşturucu Madde Ticareti Yapmak' suçu şüphesiyle gözaltına alındı. Şüphelinin emniyetteki işlemleri devam ederken, olayla ilgili geniş çaplı soruşturma sürdürülüyor. Yetkililer, uyuşturucuyla mücadele çerçevesinde yapılan operasyonların kararlılıkla devam edeceğinin altını çiziyor.