Afyonkarahisar'ın Dinar ilçesinde, Tutum, Yatırım ve Türk Malları Haftası'nın kutlandığı bir dizi etkinlik düzenlendi.

Gözden kaçırmayın

Mısırlıoğlu : Aday Tercihi Seçmeni Küstürdü, Beklenen Milletvekili Sayısına UlaşamadıkMısırlıoğlu : Aday Tercihi Seçmeni Küstürdü, Beklenen Milletvekili Sayısına Ulaşamadık

Afyonkarahisar'ın Dinar ilçesinde, Tutum, Yatırım ve Türk Malları Haftası'nın kutlandığı bir dizi etkinlik düzenlendi

. Haydarlı İlkokulu'nda başlayan etkinliklere, Dinar Belediye Başkanı Nihat Sarı, İlçe Kaymakamı Kemal Duru ve diğer yerel yöneticiler katıldı.

Türkiye'nin ilk yerli ve milli otomobili TOGG da büyük ilgi gördü. Belediye Başkanı Sarı, yerli üretimin önemine vurgu yaparak, genç nesillere tasarruf bilinci ve yerli malı kullanma alışkanlığı kazandırmanın önemli olduğunu belirtti.

Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Veli Özcan, yerli malı kullanımının avantajlarından bahsederken, Evciler Belediye Başkanı Ali Dede Savaş ve Haydarlı Belediye Başkanı Duygu Peker de yerel üretimin ve milli mal kullanımının önemine dikkat çekti.

Sermaye Piyasası Kurulu Yatılı Bölge Orta Okulu'ndaki bir başka etkinlikte ise TOGG'a olan ilgi dikkat çekti. Öğrencilerin sunduğu şiir dinletileri ve oratoryo gösterileriyle renklenen programda, milli değerlerin korunması ve desteklenmesinin önemi vurgulandı.

Bu etkinlikler, ilçe genelindeki öğrencilerin geleceğe yönelik bilinçli ve sorumluluk sahibi bireyler olarak yetiştirilmesi amacıyla önemli bir adım olarak değerlendirildi. Dinar Belediyesi ve diğer kurumlar, yerel ekonomiyi canlandırmak ve gelecek nesilleri bilinçlendirmek için bu tür etkinliklerin düzenlenmesini hedefliyor.

#Dinar #millimallarhaftası #yerliüretim #tasarrufbilinci #Türkiye #ekonomi #eğitim