Afyonkarahisar Açık Kadın Cezaevi'nde kalan kadın mahkum ve çocukları için eğlence programı düzenlendi.

Gözden kaçırmayın

TasteAtlas'ta Afyon Sucuğu, en iyi 10'daTasteAtlas'ta Afyon Sucuğu, en iyi 10'da

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, toplumsal dayanışmayı artırmak ve sosyal etkileşimi desteklemek amacıyla işbirliği yaparak bir etkinlik düzenledi. Etkinliğe yurt öğrencilerinden gönüllü gençler de katılırken, Adalet Bakanlığı ve Gençlik ve Spor Bakanlığı da mahkum vatandaşların moral ve motivasyonunu artırmak için ortak bir çalışma yürütüyor.

Bu çerçevede Açık Kadın Cezaevi'nde müzik dinletisi düzenlendi. Müzik eşliğinde yapılan etkinlikler, hem kadın mahkumlar hem de çocuklar için keyifli bir ortam sağladı.

Katılımcılar, müzik eşliğinde dans etti, şarkı söyledi ve eğlendi. Ayrıca palyaço gösterisi de yapılarak çocuklar eğlendirildi. Afyonkarahisar Gençlik ve Spor İl Müdürü İsmail Hakkı Kasapoğlu, etkinliği değerlendirirken "Cezaevindeki mahkum kadınlar ve çocuklar için bu tür etkinlikleri düzenlemeye devam edeceğiz. Onların moral ve motivasyonunu artırmayı ve sosyalleşmelerine katkı sağlamayı hedefliyoruz" dedi.

 

#Afyonkarahisar #AçıkKadınCezaevi #Etkinlik #ToplumsalDayanışma #SosyalEtkileşim #Moral #Motivasyon #GençlikveSporİlMüdürlüğü #AdaletBakanlığı #Gönüllüler #Müzik #Dans #Eğlence #Palyaço #Sosyalleşme