Afyonkarahisar Dinar Belediyesi, "Hiçbir Çocuğumuz Sinemasız Kalmasın" sloganıyla gerçekleştirilen sinema etkinlikleriyl...

Gözden kaçırmayın

SEN KİMSİN BE ADAM !SEN KİMSİN BE ADAM !

Afyonkarahisar Dinar Belediyesi, "Hiçbir Çocuğumuz Sinemasız Kalmasın" sloganıyla gerçekleştirilen sinema etkinlikleriyle çocukları film dünyasıyla buluşturuyor. Kültürel ve sosyal faaliyetlerin bir parçası olarak düzenlenen bu etkinlikler, gençlerin yoğun ilgisiyle karşılaşıyor. Belediyenin Kültür Sarayı'nda organize ettiği film gösterimlerinde, çocuklar beyaz perdenin sihrine ortak oluyor.


"Veda Atatürk" filminin gösterildiği sinema günlerinde, 200 öğrenci tarihi bir yolculuğa çıkarak Atatürk'ün hayatını keşfetti. İki gün süren ve altı farklı okuldan öğrencilerin katıldığı bu kültürel etkinlikte, gençler sinema deneyimini ilk kez yaşamanın coşkusunu ve heyecanını birlikte yaşadı. Etkinlik boyunca çeşitli ikramlarla da öğrenciler ağırlanarak, etkinliğe ayrı bir tat katıldı.


Dinar Belediye Başkanı'nın belirttiği gibi, bu etkinliklerin asıl amacı çocuklara kültürel mirasımızı tanıtmak ve sinema gibi sanatsal faaliyetlerle onları tanıştırmaktır. Belediye, geleceğin yetişkinlerinin kültür ve sanat konusunda bilinçlenmesi için bu tarz etkinlikleri düzenlemeye devam edecek ve çocukları sanatla buluşturmaya yönelik çalışmalarını sürdürecek.


#DinarBelediyesi #SinemaEtkinliği #KültürelGelişim #VedaAtatürk #FilmGösterimi #ÇocuklarİçinSanat #KültürelMirasaSeyahat #SanatlaBüyüyenÇocuklar