Afyonkarahisar İl Jandarma Komutanlığı, "3 Aralık Dünya Engelliler Günü" etkinlikleri çerçevesinde özel bir etkinlik düz...

Gözden kaçırmayın

SEN KİMSİN BE ADAM !SEN KİMSİN BE ADAM !

Afyonkarahisar İl Jandarma Komutanlığı, "3 Aralık Dünya Engelliler Günü" etkinlikleri çerçevesinde özel bir etkinlik düzenledi.

01 Aralık 2023 tarihinde Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü Engelsiz Yaşam Bakım Rehabilitasyon Merkezi, Türkiye Beyazay Derneği Afyonkarahisar Şubesi ve Vefa Özel Rehabilitasyon Merkezi'nden gelen 17 engelli öğrenci ve annelerini misafir etti.

Bu anlamlı ziyarette konuklara Jandarma'nın Asayiş, Trafik, Arama Kurtarma, Bomba Arama, Narkotik Köpek Unsurları, Bomba Arama Robotu ve Jandarma Komando Timleri hakkında bilgiler verildi.


Afyonkarahisar İl Jandarma Komutanlığı tarafından organize edilen bu etkinlik, toplumsal duyarlılığın bir göstergesi olarak dikkat çekiyor. Etkinlikte öğrenciler ve anneleri Jandarma birimlerinin faaliyetleri hakkında bilgi sahibi olurken, aynı zamanda Jandarma'nın günlük hayattaki rolünü ve önemini daha yakından anlama fırsatı buldu.


Afyonkarahisar İl Jandarma Komutanlığı, engelli bireylere yönelik bu etkinliği düzenleyerek toplumda farkındalık yaratma ve engelli bireylerin sosyal hayata entegrasyonuna katkıda bulunmayı amaçladığını vurgulamıştır. Jandarma, kamuoyuna saygıyla sunduğu bu etkinlikle engelli bireylerin sorunlarına dikkat çekmek ve onların hayatlarını kolaylaştırmak için yapılabilecek çalışmalar konusunda bilgilenmelerini sağlamıştır.


Sosyal medya etiketleri: #3AralıkDünyaEngellilerGünü #AfyonkarahisarJandarma #EngelliBireyler #Farkındalık #EngelsizYaşam #JandarmaEtkinlik #SosyalEntegrasyon #EngelliÖğrenciler #AileVeSosyalHizmetler