Tıp Fakültesi Ögrencileri Filistin deki olayları ve Meslektaşlarının ölümlerini protesto etmek için Afyon İmaret Camii önünden Zafer Meydanına kadar Yürüyüş Yaptı.

Gözden kaçırmayın

SEN KİMSİN BE ADAM !SEN KİMSİN BE ADAM !

Tıp Fakültesi Ögrencileri  Filistin deki olayları ve Meslektaşlarının ölümlerini protesto etmek için   Afyon İmaret Camii önünden Zafer Meydanına kadar Yürüyüş Yaptı.

Afsü Tıp Fakültesi Ögrencisi Furkan Altıntaş  Sessiz Yürüyüş sonrası Afyon Zafer Meydanında Açıklama yaptı;

İşgalci İsrail'in Filistin'de on yıllardır sistematik olarak devam ettirdiği işgal ve zulüm, 7 Ekim'den bu yana soykırımdan başka hiçbir kelimeyle anlatılamayacak doruklara ulaşmakta ve Gazze'de sivil, hasta, hekim, çocuk, kadın fark etmeksizin büyük bir katliam bütün dünyanın gözü önünde devam etmektedir.

İnsan hakları ve uluslararası hukuk kuralları açıkça ihlal edilerek, hastaneler, okullar ve hatta Birleşmiş Milletlerin sığınakları dahi kasıtlı olarak hedef alınmış basın mensupları, arama-kurtarma yerleri, sağlık çalışanlarının yanı sıra binlerce sivil, kadın ve çocuk acımasızca katledilmiştir.

21 hastane, 110 sağlık merkezi, hizmet dışı bırakılmış tıbbi malzemelerin temini ve sağlık hizmetlerinin sunumu da engellenerek Küvezdeki bebeklerin dahi ölümüne neden olunmuştur. Hekimler olarak İsrail'in saldırılarına karşı tepki göstermeye, Gazze'deki sivillerin, çocukların, kadınların, meslektaşlarımızın ve hastaların hayatlarının korunması adına hekimlik mesleğine yakışır bir duruş ortaya koymaya kararlıyız.

Bu hafta, sessiz yürüyüşümüz İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Mersin, Gaziantep, Diyarbakır, Sivas, Kayseri, Kocaeli, Kütahya, Siirt, Afyonkaraysar, Konya, Sakarya, Çorum, Balıketir, Malatya, Rize ve Erzurum olmak üzere 20 ilde eş zamanlı olarak düzenlenmektedir.

Başta Dünya Sağlık Örgütü olmak üzere, dünyadaki tüm hekim, sağlık çalışanı ve vicdanlı insanları harekete geçmeye çağırıyoruz. Ayrıca tüm meslektaşlarımızı yapılan zulme açıktan desteğini bildiren ilaç firmalarını boykot etmeye davet ediyoruz. Kanıtsamayacağız. Normalleştirmeyeceğiz. Sindirilmeyeceğiz.

Sabırla ve azimle hekimler olarak zulme karşı duranlar olacağız. Bu onurlu yürüyüşte yer alıp zulme karşı durmak adına her birimizi sessiz yürüyüş kervanımızın sesi olmaya davet ediyoruz.

Sizleri Gazze şehitleri için, Filistin şehitleri için, tüm alemi İslam şehitleri için en azından bir Fatiha okumaya davet ediyorum. Lillahi Teala El Fatiha