Belçika’da başlayan husumetleri Afyonkarahisar’da silahlı çatışmaya dönüştü

Gözden kaçırmayın

Kiracının Tahliyesinde Kullanılabilecek Hukuki İmkanlar Nelerdir?Kiracının Tahliyesinde Kullanılabilecek Hukuki İmkanlar Nelerdir?

Belçika’da başlayan husumetleri Afyonkarahisar’da silahlı çatışmaya dönüştü
- Tüfeklerle çatışan, ev ve araçları zarar gören 2 gurbetçi tutuklandı

Onur Dal
AFYONKARAHİSAR (İHA) - Gurbetçi iki şahsın Belçika’da başlayan husumetleri Afyonkarahisar’da silahlı çatışmaya dönüştü. Bir birlerine av tüfekleriyle saldıran şahıslar çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklandı.

Olay, Emirdağ ilçesinde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, Belçika'da yaşayan Türk vatandaşları N.K (31) ve A.B (39) arasında Belçika'da bir meseleden dolayı husumet oluştu. Geçtiğimiz günlerde farklı tarihlerde her iki taraf da senelik izinlerini geçirmek üzere Emirdağ'a geldi. Burada karşılaşan taraflar husumetlerini sürdürerek 2 kez ayrı tarihlerde kavga etti. Taraflar ikinci kez kavga ettiklerinde ise birlerini evlerini basıp at tüfekleri ile ateş açtı. Açılan ateşte her iki şahsın da ev ve araçları zarar gördü. Olayın ardından harekete geçen Emirdağ İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekipler şüphelileri kısa sürede yakalayarak gözaltına aldı. Evlerde yapılan aramalarda ise olayda kullandığı değerlendirilen av tüfekleri ile birlikte kuru sıkıdan bozma tabancalar ve mermiler ele geçirildi.

Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen N.K. ve A.B., çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.