AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya, 28 Mayıs’ta gerçekleştirilecek Cumhurbaşkanlığı 2. Tur oylaması için çalışmalarına devam ediyor.

Gözden kaçırmayın

Uluçay; Basının ve STK’lerın her zaman yanlarındayızUluçay; Basının ve STK’lerın her zaman yanlarındayız

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya, 28 Mayıs’ta gerçekleştirilecek Cumhurbaşkanlığı 2. Tur oylaması için çalışmalarına devam ediyor.

Afyonkarahisar’da çalışmalarına yoğun şekilde devam eden Özkaya ziyaretleri esnasında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. CHP Milletvekilinin TBMM yemin töreninde HÜDAPAR’lı vekillerin itiraz ettiği iddiasına sert bir dille yanıt veren Özkaya, “Hayatı yalandan ibaret olan CHP milletvekili hezeyanlarına devam ediyor ne yazık ki. Yemin töreninin seçim sonrasına bırakılma sebebi olarak Hüdapar’ı gösterilmesi külliyen yalandır. Şu anda YSK sonuçları ilan etmedi, halen itirazlar kesinleşmedi, olağan ve olağan üstü itirazlar devam ediyor. Yemin töreni YSK’nın  kesin sonuçları Resmi Gazetede ilan etmesinden sonraki 3. Günde gerçekleştirilecektir.” dedi. Hüdapar yetkililerinin yemin metnine sadık kalarak yemin edeceklerini duyurmasına rağmen, bölücülerin desteğini arkasına alıp bu yalana sarıldıklarını ifade eden Özkaya, “ CHP Milletvekili olan bu kişi, bugüne kadar PKK ile bağı resmen belgelendiği için dokunulmazlığı kaldırılan milletvekillerinin hangisi için evet oyu kullanmış, inandığı değerler ve namusuna yemin ederek cevap versin. Veremez ama ben söyleyeyim,  bir tanesine bile evet oyu vermediği gibi mecliste terörist sevici istemiyoruz diye bir beyanı bile yok.  Bugün Koltuğu kurtarır mıyız düşüncesi ile milliyetçilik damarları üzerinden milliyetçi insanları kandırmaya çalışmaktadır. Haftaya göreceğiz 60 tane chp desteği ile meclise giren, chplilerin yol arkadaşı olan pkk sevicilerin yemin töreninde ne yapacağını. Milletimizin bu kuru laflara karnı tok, siz dağdan gelen pkk/ypg/pyd gibi bölücülerin desteği ile yolunuza devam edin, biz milletimiz ile yürümeye devam edeceğiz” dedi. bölücü terör örgütleri pkk/pyd/kck/ypg gibi yapıların sözde  liderlerinin bugün dahi kemal kılıçdaroğluna destek çağrısı yaptığı bir ortamda milliyetçilikten bahsederek, seçim kazanma hayali kuranlara milletin cevabının sandıkta olduğunu belirten Milletvekili Özkaya, “Yenilen pehlivan güreşe doymazmış misali milletimiz bunların hepsini 28 Mayıs’ta sandığa gömecek, siyaset tarihinden bölücü dostlarıyla birlikte silerek Recep Tayyip Erdoğan’a olan güven ve desteğini bir kez daha gösterecektir” dedi.