Zafer Partisi Afyonkarahisar İl Başkanı Mevlüt TEKDEMİR, 2. Belediye Çarşısı konusunda "Afyon Belediye Başkanı’na çağrımızdır" başlıklı bir açıklama yaptı.

Gözden kaçırmayın

Afyon muhasebeciler camiasının acı günüAfyon muhasebeciler camiasının acı günü

Zafer Partisi Afyonkarahisar İl Başkanı Mevlüt TEKDEMİR, 2. Belediye Çarşısı konusunda "Afyon Belediye Başkanı’na çağrımızdır" başlıklı bir açıklama yaptı.

İŞTE O AÇIKLAMA:

"Sayın Zeybek; sizi geçen gün yerel basındaki haberlerde Hatay’a deprem çalışmalarına gitmiş ve yemek dağıtırken çekilmiş fotoğraflarınızla gördük.

Yüce Türk milletinin fedakâr vatandaşları o bölgede gereken yardımı yapıyor zaten. Asıl 2018 yılında deprem bölgesindeki 294 bin uygunsuz konuta mecliste imar affı çıkartan, yapı denetim işlerini belediyelerden alıp sivil kurumlara devreden yasayı onaylayan, 0.69’luk ucuz kredilerle insanları çılgınca apartmana yönlendiren Afyon vekillerinin deprem bölgesine gittiklerinde, orada önce yüce Allah’tan sonra halktan özür dilemesi ve o yemeği onların dağıtmasını beklerdik.

Ya da 20 yılda toplanan 36.5 milyar dolar deprem vergisi nerede cevabını oradakilere vermelerini.

Sizin işiniz resim çektirip yemek dağıtmak değil, çünkü Afyon’da başka bir deprem var:

Soruyoruz; AFYON 2’İNCİ BELEDİYE ŞEHİR ÇARŞISINDA SİZİN YARATTIĞINIZ DEPREMİN ENKAZI ALTINDA KALAN 50 DÜKKÂN SAHİBİNİ KİM KURTARACAK?

Bugün bu bölgede enkaz altında kalan esnaf ile inceleme yaptığımızda, duyduklarımıza inanmakta güçlük çektik. Yok, artık olmaz dedik. Maalesef bu konuyu diğer siyasi partiler de mecliste gensoru verme noktasına kadar götürmüşler, çaba göstermişler ama sizlerden ne gariptir ki hiçbir tepki gelmemiş.

Onurlu ve hakkı savunan Türk milliyetçisi Zafer Partisi olarak biz de soruyoruz. Gelecek seçim sonrası için buraya not düşüyoruz:

- 1998 yılında belediye tarafından yapılan bir bina 17 yaşında (2015 yılında) nasıl riskli bina olarak tespit edilebilir. Ayıplı mal yaptığınızı kabul ediyor musunuz?

- 2019 yılında yıkım kararı alınmasına rağmen 2022 yılı Aralık ayına kadar neden 3 koca yıl yıkmayıp, binlerce insanın hayatını tehlikeye sorkunuz?

- Yıkım için açılan ihaleden elde ettiğiniz ve bir türlü açıklamadığınız gelirden %26 hak sahibi olan dükkân sahiplerine neden bir kuruş para vermediniz? Siz kul hakkı nedir hiç duydunuz mu?

- Hak sahibi dükkân malikleri sizden zamanında bir dükkânı 4 kilo altın parasına alırken şuan metrekaresine neden 2500 TL gibi komik bir sadaka bedeli veriyorsunuz?

- Millet Kütüphanesinin bedelini 21 milyondan 52 milyona çıkartmayı hemen yapabilirken, neden 6 aydır bir ekspertiz getirtip o dükkanların gerçek değerini ortaya çıkartmıyorsunuz?

- Enkaz altında bıraktığınız bu esnafın hakkını, gerçek bedelini ve paralarını ne zaman vereceksiniz?

Oy istemeye gelince herkesin elini sıkarken, makama geçince randevu bile vermediğiniz bu esnafın kul hakkını almayın.

Zaten sizinle askeri alanı yok etmenizle ilgili bir sürecimiz olacak, bunu da notlarımıza alıyoruz.

Türk milleti ve Afyon halkı sahipsiz değildir ve Zafer Partisi ile beraber sizlerin bu tavırlarına korkmadan sandıkta hep beraber tepki koyulacak ve seçim sonrası hak sahiplerine eksiksiz olarak paraları ödenecektir. Söz veriyoruz.

Saygılarımızla.