Gazeteci Nevşin Mengü'nün konuğu olan Demokrat Parti Genel Başkanı ve Afyonkarahisar Milletvekili Gültekin Uysal, parti olarak cumhurbaşkanı adaylarının CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu olduğunu söyledi.

Gözden kaçırmayın

Köksal: Afyonkarahisar'ımız için kurduğum hayallerin gerçekleşmesine çok az kaldıKöksal: Afyonkarahisar'ımız için kurduğum hayallerin gerçekleşmesine çok az kaldı

Gazeteci Nevşin Mengü'nün konuğu olan Demokrat Parti Genel Başkanı ve Afyonkarahisar Milletvekili Gültekin Uysal, parti olarak cumhurbaşkanı adaylarının CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu olduğunu söyledi.

Deprem felaketi sonrası 14 Mayıs'ta yapılması planlanan seçimin tarihi konusunda tartışmalar sürerken son yapılan açıklamalar neticesinde 18 Haziran da alternatif olarak konuşulmaya başlanmıştı.

Millet İttifakı'nı adayı konusundaki belirsizlikte bu süreçte konuşulan bir diğer konu olarak yer edindi. Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, gazeteci Nevşin Mengü'nün Youtube kanalına konuk oldu. Mengü'nün Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı sorusuna yanıt veren Uysal, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nu desteklediklerini söyledi.

Uysal konuşmasında şu ifadeleri kaydetti:

Biz bütün eldeki verileri değerlendirdiğimizde, siyasetin gerçeklerini göz önüne aldığımızda, toplumsal psikolojik sınırlar, geçişkenlikler, süreç, 1 yıllık 6'lı masa süreci, referandumdan itibaren büyütülmüş, Türkiye'de demokrasi ne demek, hukuk laiklik ne demek, bunun şuurunda olan, üretken verimli devleti finanse eden insanlarımızın bir talebi var.

'ADAYIMIZ KILIÇDAROĞLU'

İyi yönetim ne demek? Oturduğumuz binanın güvenli olması demek, yediğimiz gıdanın güvenli olması demek. Toplumsal muhalefetin bu beklentisini kademe kademe örmüş, bu noktada muhalefetin en büyük siyasi partisi, tabi siyaset son tahlilde güç denklemi. Biz bu süreci, riski yönetecek, aynı zamanda iktidar değişimi değil. Beraberinde kurucu akıl ile büyük cumhuriyeti, kurumları, kuvvetler ayrılığını değer yargılarını oluşturacak siyasi akla, programa ihtiyaç var. Bunun siyasi liderliğini yapacak olan siyasi partilerdir, genel başkanlardır. Öncelikle masadan çıkması kategorik olarak ifade ediyorum. Bu noktada elbette Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nun biz Demokrat Parti olarak aday olmasını istiyoruz.