2023 yılının ikinci ayına girmemize günler kalmasına rağmen Türkiye genelinde hava sıcaklıkları mevsim normallerinin üzerinde seyretti.

Gözden kaçırmayın

Afyon'da bugün ve 5 günlük hava durumuAfyon'da bugün ve 5 günlük hava durumu

2023 yılının ikinci ayına girmemize günler kalmasına rağmen Türkiye genelinde hava sıcaklıkları mevsim normallerinin üzerinde seyretti.

Meteoroloji tarafından gök gürültülü sağanak beklenen, Aydın, Antalya, Balıkesir, İzmir, Manisa ve Muğla için turuncu, uyarı verilirken; kuvvetli rüzgar beklenen, Afyonkarahisar, Bolu, Kayseri, Konya, Nevşehir, Niğde, Sivas, Yozgat, Aksaray ve Karaman ve gök gürültülü sağanak ve kuvvetli rüzgar beklenen, Burdur, Çanakkale, Denizli, Isparta ve Uşak için sarı kodlu uyarıda bulunuldu.

SARI KOD NEDİR?

Hava durumu potansiyel tehlikelidir: Tahmin edilen meteorolojik hadise olağandışı olmamakla birlikte, meteorolojik şartlardan etkilenebilecek faaliyetler konusunda dikkatli olunmalıdır.

TURUNCU KOD NEDİR?

Hava durumu tehlikelidir: Tahmin edilen meteorolojik hadise sıklıkla görülmemektedir. Hasar ve kayıpların oluşması muhtemeldir. Çok tedbirli olmalı, güncel meteorolojik koşullar ve tahminler takip edilmelidir.

 

Meteoroloji'nin tahminlerine göre Afyonkarahisar'da önümüzdeki 5 gün hava durumu:

27 Ocak Cuma günü hava Yağmurlu, hava sıcaklıkları 1 /  8 derece olacak

28 Ocak Cumartesi günü hava Karla Karışık Yağmurlu, hava sıcaklıkları -2 / 6  derece olacak

29 Ocak Pazar günü hava Çok Bulutlu, hava sıcaklıkları -1 / 5  derece olacak

30 Ocak Pazartesi günü hava Çok Bulutlu, hava sıcaklıkları -3 / 4 derece olacak

31 Ocak Salı günü hava Çok Bulutlu, hava sıcaklıkları -4 / 5 derece olacak