Reklam

GENÇLER'İ ELİMİZDEN KAÇIRDIK

03.03. Afyonla özdeşleşen bu günde saat 19.00 da Zafer Stadyumu’nda liderliği hedefleyen Gençlerbirliği ile zor bir maça çıktık.

GENÇLER'İ ELİMİZDEN KAÇIRDIK

03.03. Afyonla özdeşleşen bu günde saat 19.00 da Zafer Stadyumu’nda liderliği hedefleyen Gençlerbirliği ile zor bir maça çıktık.

GENÇLER'İ ELİMİZDEN KAÇIRDIK
04 Mart 2019 - 11:20

GENÇLER’i ELİMİZDEN KAÇIRDIK

03.03. Afyonla özdeşleşen bu günde saat 19.00 da Zafer Stadyumu’nda liderliği hedefleyen Gençlerbirliği ile zor bir maça çıktık.


Maç öncesi başlayan yoğun yağış maçta da uzun süre devam etti. Bizim üç puan almamız gereken bir maçtı. Maçı aldığımız takdirde,Giresunspor’un üstüne çıkacaktık. Takımımızda bu hafta Mehmet Güven onbirde çıkıyordu. Defansta Bayram yedekteydi. Geri ikili Gökhan ve Cenk’ten oluştu, iyi de bir görüntü verdiler. Nazmi, Selçuk Şahin’e iyi bastı. Sesegnon’u da Mehmet Güven’le kontrol ettik.

Evet Gençlerbirliği Süper Lig kadrosu gibi bir takımla maçlara çıkıyor. Hakan Arıkan bu hafta kalede yedekti. Ahmet Oğuz, Ahmet İlhan, Selçuk Şahin, Sessegnon, Mert Nobre, Alper Uludağ, Stancu vd.. Tabii sahada isim oynamıyor onun için takımımız bu maçta özellikle son 15 dakikaya kadar çok iyi maç çıkardı.


Maça iki ekip de kontrollü başlarken, baskılı oynamaya çalışan da bizdik. Ahmet İlhan’ın uzaktan şutla gol girişiminde kalecimiz Bekir topu dışarı tokatladı. Hemen arkasından ahlarla vahlarla bir gol kaçırdık. Uzun atılan topa hareketlenen Oltan’ın savunmayı karıştırması sonucu, kalecinin de boşa çıkmasıyla top Metin Yüksel ‘in önünde kaldı. Boş kaleye gönderdiği top direğin yanından auta çıktı. Ataklarımız devam ediyordu. Soldan geliştirdiğimiz atakta Aykut birden kaleci ile karşı karşıya geldi, topu kalecinin üzerine vurunca bizi de golden etti. Sağ direk dibine vurabilseydi mutlak goldü. Yine saçımızı başımızı yolduk. Bunları aramayız derken maç bitiminde aradık maalesef. Metin Yüksel’in yine soldan ceza sahasına girip, kaleci ile çaprazdan karşı karşıya geldiğinde şut yerine kapalı oyuncuya pası tercih etmesi de bizi golden ediyordu. Orta sahada iyi basmamız ve defansımızın kontrollü oyunu sonucu Gençlerbirliği’ne pozisyon bile vermiyorduk. İlk yarı itibariyle oyun olarak çok iyi bir devre çıkarıp, üç net pozisyonu kullanamama sonucu devreyi golsüz eşitlikle tamamladık.İkinci yarı gol bekliyorduk takımımızdan haliyle de galibiyet. İlk yarıda bulduğumuz net pozisyonları bu devre bulamadık, pozisyona giriyorduk ama olgunlaştıramıyorduk. Oltan’ın soldan gelen ortaya gelişine vuruşu, Ersel’in 18 üzerinden şut denemesi sonuç getirmeyen ataklardı. Kanatları yeteri kadar kullanamıyorduk. Özellikle Aykut yetersiz kaldı, gücü de yetmedi. Ersel onun bir tık üzeriydi ama yetersizdi. Haliyle Oltan’ı da besleyemiyorduk.

İkinci yarı, Cenk-Bayram, Metin - Bajram ve Mehmet Güven-Taşkın değişikliklerimiz oldu. Son onbeş dakika Gençler, tempomuzun da düşmesi sonucu oyuna ağırlığını koydu. Değişiklikleri de onlar adına faydalıydı. Mert Nobre, Matei ve Nadir Çiftçi oyuna hareketlilik getirdi. Özellikle Nadir sol taraftan çok tehlikeli geldi. Gençlerbirliği de gol kaydına muvaffak olamadı ve maç başladığı gibi golsüz eşitlikle sonuçlandı.Yenemiyorsan yenilmeyeceksin, elbette ki üç puanı çok arzuladık ama olmadı ne diyelim kısmetse Karabük maçında alacağız. Kanatlar hariç takımımızın bütün hatları çok iyi çalıştı. Kanatlara takım içinden bir çözüm bulmak durumundayız. Bundan sonra her maç final. Yeterli puanı toplayıp ligde tutunmak en önemli hedef. Bunu da başaracak güçteyiz. Maç öncesinden başlayarak coşkulu bir şekilde takımımızı destekleyen taraftarlarımıza da teşekkür ediyorum. Maç öncesi ve devre arası çalan şarkının sözleriyle bitirelim.

ÇOCUKLAR İNANIN, İNANIN ÇOCUKLAR GÜZEL GÜNLER GÖRECEĞİZ,GÜNEŞLİ GÜNLER..

Lokman ÖZKUL
Spor Yazarı ve Yorumcu

YORUMLAR

  • 0 Yorum