UNESCO tescilli Gastronomi şehri Afyonkarahisar'da gastronomi alanında yapılan yatırımlardan biri olan Gastronomi Sokağı projesinde çalışmalar sürüyor.

Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, yöresel lezzetlerimizin sergilenebileceği ve satışa sunulacağı Gastronomi Sokağı inşa çalışmalarını inceledi.

Gastronomi Şehri Afyonkarahisar’a çok yakışacak vizyon projelerden Gastronomi Sokağı yatırımında çalışmalar devam ederken Başkanımız Mehmet Zeybek, Başkan Yardımcılarımız Murat Öner, Benol Kaplan ve birim müdürlerimiz inşa sahasında yerinde inceleme yaptı.

Hem ticari hem de sosyal hayata destek olacak, yön verecek projenin son durumunu yerinde inceleyen Başkanımız Zeybek ekibinden ve inşaat yetkililerinden bilgiler aldı.

"GASTRONOMİ SOKAĞIMIZI BU YAZ HİZMETE ALACAĞIZ"

Mahalle esnafını kalkındırmak amacı ile projelendirilen ve Türkiye’de ilk olacak Gastronomi Sokağında çalışmaların seviyesi ise % 20 oranına geldi. Yaz aylarında açılması için gayretle çalışmaların devam ettiğini aktaran Başkanımız, konuya ilişkin konuşmasında; “Burası Tarım Bakanlığı’na bağlı İl Gıda Kontrol Laboratuvarıydı. Yeni yerine taşındıktan sonra bu alanın tahsisini Tarım Bakanlığı’ndan aldık ve gastronomi projesini geliştirdik. Çalışmalarımız ile birlikte tarihi dokuya uygun yöresel ürünlerimizin hem üretiminin hem de tanıtımının yapıldığı bir yer olacak. Ziyaretçiler, Gastronomi Şehri Afyonkarahisar’ın tescilli ürünlerinin nasıl yapıldığını yerinde görüp aynı zamanda alışveriş de yapabilecek. İnşaatımız hızla devam ediyor. İnşallah bu yaz Gastronomi Sokağımızı hizmete alacağız” ifadelerini kullandı.

13 SOSYAL TESİS HİZMET VERECEK

Gastronomi Şehri Afyonkarahisar’ın 30 dan fazla tecilli lezzeti bu proje ile birlikte ziyaretçilerin beğenisine sunulacak. Kısa sürede tamamlanacak çalışmaların ardından hizmete açılacak Gastronomi Sokağı 4 blok 13 sosyal tesisten oluşuyor. Toplamda 500 metrekarelik alana sahip proje bölgeyi adeta cazibe merkezi haline getirecek.