Fahiş fiyatların sorumlusu zincir marketler!..

Afyonkarahisar Sebze ve Meyveciler Odası Başkanı Veysel Gök, sebze ve meyve fiyatlarındaki fahiş fiyatlardan marketleri sorumlu tuttu. Veysel Gök, açıklamasında "Üretim yerlerinde bile emektar çiftçini gözüne baka baka 4 katına satıyorsunuz” dedi.

Fahiş fiyatların sorumlusu zincir marketler!..
05 Şubat 2021 - 00:46 - Güncelleme: 05 Şubat 2021 - 15:40
Afyon Sebze ve Meyveciler Odası Başkanı Veysel Gök, sebze ve meyve fiyatlarındaki fahiş fiyatlardan marketleri sorumlu tuttu. Veysel Gök, açıklamasında "Üretim yerlerinde bile emektar çiftçini gözüne baka baka 4 katına satıyorsunuz” dedi.

Afyonkarahisar Sebze ve Meyveciler Odası Başkanı Veysel Gök, "sebze meyve fiyatlarındaki fahiş fiyatlarıın sorumlusu zincir marketlerdir" dedi ve ekledi: "hafta sonu yasaklarına marketlerinde uyması gerekiyor.  Üretim yerlerinde bile emektar çiftçini gözüne baka baka 4 katına satıyorsunuz. İğneden ipliğe her şeyi satıp kartelleşip ne esnaf koydunuz ne çiftçi Çalıştırdığınız personelin maaşından sigortasından tutun, türlü türlü teşvikler veren devletimize bu yapılır mı? Sizler kartelseniz, bende devletimle kartelim. Sizi durdurana kadar durmayacağım. Sayın devletim hafta sonu yasaklarına marketlerde uysun. Zorumuza gidiyor gördüklerimiz ve bildiklerimiz. Milletimiz kaliteli ve ucuz yesin diye biz esnafla çarpıştırılan bu marketlerle şartlar eşit olsun. Haftada bir gün kapatılsınlar, aylık kazançları olan 500 milyon ve katları cezalar yesinler, hata yaptıkça ceza yemeğe de devam etsinler. Teşviklerde mazlumlara gitsin.”

YORUMLAR

 • 3 Yorum
 • Ali akkaya
  3 ay önce
  Senin uyelerinin sattigi sebze ve meyve marketten daha pahali Bu marketler olmasa tek siz satsaniz gariban evine taş götürür Tarlada 80 krusa aldiginiz patatesi 2.5 liraya senin uyen pazarda satarke. Ayni patetesi zincir markette. 1.90 aliyoruz
 • ÖZGÜR CAN
  3 ay önce
  Büyük marketleri bu hale getiren küçük esnafı ezdiren bu sistem oy verdiğiniz desteklediğiniz parti siz sivil toplum olarak bile hala suçu başkalarında arıyorsanız size her şey müstahak sizden hiç alışveriş yapmamak lazım aslında
 • yakup
  3 ay önce
  yazdığınız paylaşım için teşekkür ederiz.. Ayrıca iç ve dış düşmanla her daim bir olan sisi ile sisici esad ile esadcı olan, siyasi ikbali için türkiyede afet olmasını bekleyen malum parti den bahsettiğiniz için teşekkür ederiz. zaten afet bekleyen pahalılıktan da memnun oluyordur da veysel başkan o zihniyette değildir. milliyetçi ve adam gibi adamdır. başkan dürüstce açıklamış, yoksa sizin zincir marketlerden rantınızmı var. bu celallenme niye, pazarlar olmasa marketler dahada pahalı satacak. ayrıca pahalılıktan hepimiz şikayetçiyiz. Avrupa Amerika açlıktan kırılıyor. Ülkemizde her şey var. fakat bazı çıkar gurupları niçin fiyatları yukarı çekmeye çalışıyor. Bu ülkeyi ben seviyorum. siz sevmiyor olabilirsiniz bu suç değil fakat sonuçta aynı gemideyiz. sonuç olarak pahalılığın ardında kim varsa insanlığın düşmanıdır. buna katılırım.