Afyonkarahisar Dumlupınar Bilim ve Sanat Merkezi 2 takımdan, 3 danışman öğretmen ve 15 öğrenciden oluşan ekiple İstanbul'da yapılacak olan TEKNOFEST İstanbul Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivaline katılmak üzere İstanbul'a gitti.Afyonkarahisar Dumlupınar Bilim ve Sanat Merkezi yarışma takımları, İstanbul'da yapılacak olan, Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde, Türkiye’nin millî teknoloji hamlesi hedeflerinde önemli rol oynayan kuruluşların paydaşlığında düzenlenen TEKNOFEST İstanbul Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivaline katılmak üzere İstanbul'a gitti.

 
AFYONKARAHİSAR'DAN YARIŞMAYA AKTİF KATILAN TEK KURUM, DUMLUPINAR BİLİM VE SANAT MERKEZİ

TEKNOFEST'e ilimizden sadece Dumlupınar Bilim ve Sanat Merkezi 2 ayrı takımıyla yarışmacı olarak katılıyor.

 

İHA DESTEKLİ İNSANSIZ KARA ARACI

Dumlupınar Bilim ve Sanat Merkezi, TEKNOFEST'e 3 danışman ve 13 öğrenciden oluşan takımın hazırladığı "İnsansız hava destekli insansız kara aracı" projesiyle katılıyor. Proje için yaz boyu çalışan takım, bir çok test ve ölçümden geçerek Türkiye finaline kalmayı başardı.

 

İNSANLIK YARARINA TEKNOLOJİ...

Dumlupınar Bilim ve Sanat Merkezi, TEKNOFEST'e "insanlık yararına teknoloji" kategorisinde 1 danışman ve 2 öğrenci tarafından hazırlanan "Ortamdaki zararlı gazların tespiti" projesiyle ile katılıyor. Türkiye finalinde yarışacak olan bu projede, öncesinde bir çok elemeden ve testten geçmeyi başardı.Dumlupınar Bilim ve Sanat Merkezi kafilesinde, 2 yarışmacı takım, 15 öğrenci ve 4 danışman öğretmen şu anda İstanbul'da bulunuyor.