Reklam

DİTSO ÜYELERİNE NEFES KREDİSİ

Dinar Ticaret ve Sanayi Odası ve Denizbank ile yapılan protokol gereği üyelere Nefes Kredisi başlatılmış ve Nefes Kredisi ile ilgili detaylar hakkında Denizbank Dinar Şube Müdürü Ali İzzet TOPALOĞLU ile Dinar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim kurulu başkanı Abdullah BAĞIRKAN Basın Açıklamasında bulunmuşlardır.

DİTSO ÜYELERİNE NEFES KREDİSİ
29 Nisan 2020 - 10:34
Dinar Ticaret ve Sanayi Odası ve Denizbank ile yapılan protokol gereği üyelere Nefes Kredisi başlatılmış ve Nefes Kredisi ile ilgili detaylar hakkında Denizbank Dinar Şube Müdürü Ali İzzet TOPALOĞLU ile Dinar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim kurulu başkanı Abdullah BAĞIRKAN Basın Açıklamasında bulunmuşlardır.

DİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah BAĞIRKAN yapmış olduğu açıklamada;

"TOBB desteği ile geçtiğimiz yıllarda 6 defa gerçekleştirdiğimiz “TOBB Nefes Kredisi”ni Odamızın da katkısıyla tekrar başlattık.

 

TOBB Nefes Kredisi 2020 projesinin yaklaşık 6 milyar TL’lik bir kredi hacmine ulaşması bekliyoruz. TOBB Nefes Kredisine Denizbank aracılık edecek, Kredi Garanti Fonu (KGF) Hazine desteğiyle kredilere kefil olacaktır.

 

 Sağlık alanında en az sayıda can kaybı ile bu salgını atlatırken, şirketlerimizi yaşatarak Koronovirüs sonrası döneme hazırlık yapmamız gerekiyor. Çünkü salgın sonrasında İş yapma biçimleri değişecek, rekabet daha da kızışacak.  TOBB Camiası ve Dinar Ticaret ve sanayi Odası olarak bizlerde bu bilinçle, bu işi bir seferberlik gibi gördük ve salgının ilk gününden beri gece gündüz demeden üyelerimiz için çalışmaya devam ettik.

TOBB ve DİTSO olarak tüm gelirlerimizi üyelerimizin emrine vererek ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla Nefes Kredisi’nin yeniden başlamasına aracı olduk. 

Cirosu 25 milyon TL’nin altında olan küçük işletmelerimiz Dinar Ticaret ve Sanayi Odasından alacakları belge ile Denizbank Dinar şubesine başvurabileceklerdir. 

 

2 hafta sonra kamu bankalarının da projeye katılımını beklemekteyiz. Nefes Kredisi’nin faizi yıllık yüzde 7,50 olacak. Bir üyemiz azami 100 bin lira kredi kullanabilecek. Bu tutar illere göre 50 bin ila 100 bin arasında değişebilecek. 

Bizim için önemli olan kısmı şu: 2020 yılında ne anapara ne faiz ödemesi olmayacak. Krediyi alan üyemiz 2020 yılı için bankanın yolunu unutacak. Krediyi 2021 yılında 12 eşit taksitte geri ödeyecek ve Kredinin %80’i Hazine destekli KGF kefaleti kapsamında olacak. Bu projeyle inşallah istihdamın, üretimin öncüsü küçük işletmelerimizi rahatlatacağız.

Üyelerimizin dertlerine her zaman çözüm arayan bizleri hiç bir zaman yalnız bırakmayan çok değerli TOBB Yönetim Kurulu Başkanımız Rıfat HİSARCIKLIOĞLUNA ve Denizbank Yetkililerimize çok teşekkür ederiz” dedi.

 

BASIN BÜLTENİ                                                        __27.04.2020

DenizBank’tanKoronavirüs ile mücadelede 

KOBİ’lere büyük NEFES 

DenizBank, Koronavirüs salgınının ekonomik etkilerinin sınırlanmasına katkı sunmak amacıyla, Cumhurbaşkanlığımızca açıklanan, Hazine ve Maliye Bakanlığı koordinasyonunda yürütülen Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi kapsamında,KOBİ’lere düşük faizli kredi sağlamak için hayata geçirilen ‘TOBB Nefes Kredisi’ projesinde katılımcı banka olarak yer aldı.

Banka,bu hassas süreçte elinitekrar taşın altına koyarak,TOBB ve KGF desteğindeyıllık yüzde 7,5 faiz oranı ile kredi kullandırıp, KOBİ’lere nefes aldıracak. Kredinin, 2020 senesinde 6 ila 8 ay anapara ve faiz ödemesi olmayacak, geri ödemesi ise 2021’de aylık eşit 12 taksitle yapılacak. KOBİ’lerin ülke ekonomisine sağladığı katma değerin bilinciyle, esnafın ve küçük işletmelerin ihtiyaçlarına kolay, hızlı ve uygun maliyetle çözüm sunmayı öncelikleri arasında gören DenizBank,bu amaçla TOBB öncülüğünde yeni bir anlaşmaya imza attı.Cazip vade ve oranlarıyla geçtiğimiz senelerde KOBİ’lere cansuyu olan TOBB Nefes Kredisiyeniden hayata geçirilirken, önceki iki projede de yer alan DenizBank, bu kez dekatılımcı banka oldu. TOBB ve KGF ile yapılan iş birliği kapsamında; Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’ne bağlı oda ve borsa üyesi olan KOBİ’lere özel, 2020 yılında 6 ila 8 ay süreyle anapara ve faiz ödemesiz, 2021 yılında ise aylık ödemeli 12 eşit taksitli ve yüzde 7,5 yıllık faiz oranıyla NEFES Kredisi sunulacak.“KOBİ’lerimiz üzerine düşeni yaptı şimdi sıra bizde”

DenizBank Genel MüdürüHakan Ateşüçüncü kez yer aldıkları TOBB öncülüğünde hayata geçirilen Nefes Kredisi ile ilgili şunları söyledi;“Ekonomimizi ayakta tutan, istihdamın, üretimin, ihracatın yükünü sırtlayan KOBİ’lerimizin yanındaki güç olmak amacıyla,piyasa faiz oranlarının altında gerçekleştirilen tüm projelerde hep ön safta yer aldık.KOBİ’lerimiz, Koronavirüs ile mücadelenin zirveye çıktığı bu hassas dönemde ülkemiz için büyük fedakarlıkta bulunarak kepenklerini gönüllü olarak kapattı. Birçok tezgah, dükkan, fabrika uzun süredir faaliyet gösteremiyor. Onlar üzerine düşeni yaptı, şimdi bu toprakların ürettikleri ile ekmeklerini kazanan bizler de; üzerimize düşen sorumluluğu yerine getirmeliyiz. “Bugüne kadar özellikle KOBİ’lere ve küçük esnafa sunduğu destekle, Türkiye’de sürdürülebilir kalkınma ve sosyal dengenin oluşturulması yönünde önemli misyon üstlenmiş bir kurumuz. Bu değerli mirastan aldığımız güçle, yeniden önemli inisiyatif üstlenerek TOBB ve KGF desteği ile, yıllık yüzde 7,5 faiz oranlı ve üst limiti 50.000 ve 100.000 TL arasında değişen “TOBB Nefes Kredisi”ni hayata geçiren banka konumunda yer alıyoruz. Yağmurlu havada şemsiyeyi kapatmıyor, 2020 yılında bir kez daha KOBİ’lerimizin yanında olmaktan gurur duyuyoruz” dedi.

Ateş şöyle devam etti, “2017 yılındaKOBİ’lerimize düşük faiz imkânı tanıdığımız ilk Nefes Projesi önümüze geldiğinde, hiç tereddüt etmeden tek özel banka olarakyerimizi aldık; devrim niteliğindeki bu iş için taşın altına elimizi koyarak toplam 12 bin KOBİ’ye, 1,1 milyar TL kredi kullandırdık. 2018 yılında da, piyasada mevduat faiz oranı yüzde 15’e yakın, kredi faiz oranları ise yüzde 17-18’ler civarında iken, aylık yüzde 0,99 faizlikredi imkânı ile KOBİ’lere nefes aldırmak üzere yeniden bir araya geldik. Toplam 1.3 milyonun üzerinde işletmenin üye olduğu TOBB, Hazine Müsteşarlığımız ve Kredi Garanti Fonu’nun desteği sayesinde 4 banka ve 2 katılım bankası güçlerimizi birleştirdik, kamu bankalarının yanında yine tek özel banka olarak yerimizialdık. Bu projede de toplam 8 bin KOBİ’ye, 1,2 milyar TL kredi kullandırdık. Şimdi ise; üçüncüsü tesis edilen Nefes Kredisi projesinde, 3 Milyar TL tutarında krediyi gerçek ihtiyaç sahibi KOBİ’lerimize aktarmak için var gücümüzle çalışacağız”.

Bilgi Notu:Nefes Kredisi Kampanyası süresince yoğunluğu azaltmak ve müşterilerimize daha sağlıklı hizmet verebilmek amacıyla; şubelerimizdekiçalışma saatleri 09.00-17.00arasında olacak şekilde yeniden düzenlenmiştir.DenizBank Hakkında

DenizBank, 1997 yılında bir bankacılık lisansı olarak Zorlu Holding tarafından Özelleştirme İdaresi'nden satın alınarak yolculuğuna başladı. Ekim 2006’da Avrupa'nın önde gelen finans gruplarından Dexia bünyesine katılan bankanın hisseleri, 28 Eylül 2012’de Rusya’nın en büyük bankası Sberbank’a, 31 Temmuz 2019 itibarıyla ise yine bölgesinin en büyük kuruluşları arasında yer alan EmiratesNBD’ye devroldu.

Farklı finansal hizmetleri aynı çatı altında toplayan bir “finansal süpermarket” oluşturmayı hedefleyen DenizBank Finansal Hizmetler Grubu’nun, Türkiye’nin 81 ilinde, iştiraklerin şubeleri dâhil toplam 749 şubesi ile 14 bine yakın çalışanı; beş yerli ve üç uluslararası finansal iştiraki, altı yerli finansal olmayan iştiraki ve Bahreyn’de bir şubesi bulunmaktadır. DenizYatırım, Deniz Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı, DenizPortföy Yönetimi, DenizLeasing, DenizFaktoring, Intertech, DenizKültür, Ekspres Bilgi İşlem ve Ticaret, Deniz Kartlı Ödeme Sistemleri, Açık Deniz Radyo-TV ve Bantaş Grubun yerli; EuroDeniz, DenizBank AG ve DenizBankMoscow ise uluslararası iştirakleridir.

Bilgi için:

Bersay İletişim Danışmanlığı / 0212 337 51 00

Anıl Erbayrak / Tel: 0212 337 51 17 / GSM: 0553 317 46 06 / [email protected]

YORUMLAR

  • 0 Yorum