DİNAR'DA YÜKSEKOKUL EĞİTİMİNE BÜYÜK KATKI SAĞLANDI

Dinar 4 Yıllık Okulun Bölümleri ÖSYM Tercih Kılavuzunda Yayınlandı.

DİNAR'DA YÜKSEKOKUL EĞİTİMİNE BÜYÜK KATKI SAĞLANDI

Dinar 4 Yıllık Okulun Bölümleri ÖSYM Tercih Kılavuzunda Yayınlandı.

DİNAR'DA YÜKSEKOKUL EĞİTİMİNE BÜYÜK KATKI SAĞLANDI
24 Haziran 2019 - 11:48

Dinar 4 Yıllık Uygulamalı Bilimler Yüksek Okulu Endüstri Ürünleri Tasarımı Programı ile Sigortacılık ve Aktüerya Bilimleri programlar resmen tercih kılavuzunda yayınlandı.
2019 Yükseköğretim Programları ve Kontenjan Kılavuzunda yer alan iki programa 40’ardan 80 öğrenci alınacağı ve programların doluluk oranının % 100 olduğu öğrenildi.
Ak Parti Afyonkarahisar Milletvekili hemşerimiz Av. Ali Özkaya tarafından yakından takip edilen, önce 4 yıllık yüksekokulu kurulan, daha sonra kurucu müdürü ve okulun hocaları bulunan iki bölüm için çok büyük uğraşlar verilmişti.
Milletvekili Özkaya 4 yıllık okul ile alakalı Dinar ziyareti esnasında yaptığı açıklamasında YÖK’ün bölümleri onayladığını, 80 öğrenci ile öğrenimin başlayacağını belirtmişti.
Afyonkarahisar Milletvekili Av. Ali Özkaya Dinar’a kurulması planlanan 4 Yıllık Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu’nun 12.12.2016 Tarih ve 2016/9648 sayılı kararnameyle resmi gazetede yayınlandığını söylemiş Afyon Kocatepe Üniversitesinin Dinar’a 4 yıllık okul kurulması yönünde bir karar aldığını ifade etmişti. Gerçekleşen toplantıda Ak Parti Dinar İlçe Başkanı İdris Er’de okulun resmi gazetede yayımlandığını söyleyerek okul ile alakalı bazı bilgileri paylaşmıştı.
Yaşanan bu olumlu gelişmelerin akabinde 4 yıllık Fakülte dengindeki yüksekokulun 2 bölümünün YÖK tarafından onaylandığının müjdesiyle beraber bölümler ÖSYM’nin tercih kılavuzunda da yer aldı.


YORUMLAR

  • 0 Yorum