Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burcu Köksal, Belediye binasının önünde basın açıklaması yaptı ve Belediyenin mali durumunu açıkladı.

Başkan Burcu Köksal, Belediye’ nin mali durumu hakkında bilgiler verdiği basın açıklamasında herkesin beklediği o miktarı söyledi.

Afyonkarahisar Belediyesinin  1.574.884.596,96 TL borcu var. Başkan Köksal borcun yazılı olduğu pankartı ise Belediye’nin çatısından sarkıttı.

Başkan Burcu Köksal, "Yemiş içmiş faturaların ödenmesini bize bırakmışlar" dedi.

A F Y O N B E L E D İ Y E S İ B O R C U

AFJET A.Ş. seçimli Genel Kurulu toplandı AFJET A.Ş. seçimli Genel Kurulu toplandı

Burcu Köksal şunları söyledi:

"Biz bu yüksek borcu halleder, vatandaşlarımıza da en iyi şekilde hizmet ederiz. Belediye’nin gelirlerini üç beş kişiye veya Suriyelilere değil, tüm Afyonkarahisarlı hemşehrilerime hizmet için harcayacağım. Bundan sonra sadece Belediyemizin menfaatleri esas alınacak. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da yaptığımız, harcadığınız her kuruşun hesabını vererek şeffaf bir yönetim anlayışı sergileyeceğiz. Her şey daha güzel daha yaşanabilir bir Afyonkarahisar için her şey Afyonkarahisar'ımızı hak ettiği yere getirebilmek için."

“Belediyenin gelirlerini 3-4 kişiye, Suriyelilere değil bütün hemşehrilerimize hizmet için harcayacağım”

Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burcu Köksal, göreve geldikleri andan itibaren belediyede 1 milyar 574 milyon 884 bin 596 TL’lik bir borçla karşılaştıklarını dile getirerek, “Biz bu yüksek borcu halleder ve buradaki bütün vatandaşlarımıza da en güzel şekilde hizmet ederiz. Belediyenin gelirlerini 3-4 kişiye, Suriyelilere değil bütün hemşehrilerimize hizmet için harcayacağım” dedi.

31 Mart yerel seçimlerinin ardından göreve gelen Başkan Köksal, Afyonkarahisar Belediyesinin borçlarının yaptırdığı pankart ile belediye binasına astırdı. Ardından borçlar ve yapacakları çalışmalar hakkında açıklamalarda bulunan Başkan Köksal, “Seçimler öncesinde şeffaf bir yönetim anlayışı sergileyeceğimizin sözünü vermiştik. Mazbatamızı aldıktan sonra belediyemizin mali durumu ile ilgili bir bağımsız denetçi ile görüşerek mali durum tespiti yapılmasını istedik. Borç tablomuzu belediye binamızın dışına ve içerisine asacağız. Buna göre güncel borç toplamımız 1 milyar 574 milyon 884 bin 596 TL’dir. Sizlerin bizlere olan güveni ve sabrıyla her tülü zorluğu aşacağımızı biliyoruz. Söz verdiğimiz gibi gece ve gündüz demeden, yorulmak bilmeden çalışıp belediyenin borçlarını azaltıp, gelirleriniz arttıracağız” dedi.

“Harcadığımız her kuruşun hesabını verecek, şeffaf bir yönetim sergileyeceğiz”
Amaçlarının Afyonkarahisar’ı daha yaşanabilir kılmak olduğunu ifade eden Başkan Köksal açıklamalarını şöyle sürdürdü:

“Afyonkarahisar’ımızı daha güzel kılmak için gerekli yatırımların yapılmasına teşvik edeceğiz. Yemişler içmişler faturaların ödenmesini bize bırakmışlar. Biz bu yüksek borcu halleder ve buradaki bütün vatandaşlarımıza da en güzel şekilde hizmet ederiz. Belediyenin gelirlerini 3-4 kişiye, Suriyelilere değil bütün hemşehrilerimize hizmet için harcayacağım. Harcadığımız her kuruşun hesabını verecek, şeffaf bir yönetim sergileyeceğiz. Her şey daha güzel bir Afyonkarahisar için.”