Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Havacılık ve RC Araç Topluluğu 22-27 Eylül 2020 tarihleri arasında Gaziantep’te düzenlenecek olan Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali (TEKNOFEST) ve Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) İnsansız Hava Aracı (İHA) yarışmaları hakkında bilgilendirme toplantısı gerçekleştirdi.

Afyon Kocatepe Üniversitesi Öğrenci Kulüpleri ve Toplulukları Merkezi toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıya konuşmacı olarak Kulüp Danışmanı Dr. Öğr. Üyesi Ertuğrul Ergün, AKÜ Teknoloji Fakültesi Mekatronik Mühendisliği Bölümü Dr. Öğr. Üyesi Güray Sonugür, Afyonkarahisar Dumlupınar Bilim ve Sanat Merkezi Fizik Öğretmeni Murat Malkondu, Türk Hava Kurumu Afyonkarahisar Şubesinden Şube Başkanı Ahmet Çakır ve Suat Çalışkan, AKÜ Fen Edebiyat Fakültesi Matematik Bölümü Dr. Öğr. Üyesi Fatma Kaynarca, Enformatik Bölüm Başkan Yardımcısı Öğr. Grv. Hasan Akkoç ile öğrenciler katıldı.

Açış konuşmasını yapan AKÜ Havacılık ve RC Araç Topluluğu Danışmanı Dr. Öğr. Üyesi Ertuğrul Ergün, TEKNOFEST kapsamındaki yarışmalar ve TÜBİTAK İHA yarışmaları hakkında kısa bilgiler verdi. AKÜ Teknoloji Fakültesi Mekatronik Mühendisliği Bölümü Dr. Öğr. Üyesi Güray Sonugür ise konuşmasında TÜBİTAK İHA yarışmalarındaki kuralları ve işleyişi anlattı. Afyonkarahisar Dumlupınar Bilim ve Sanat Merkezi Fizik Öğretmeni Murat Malkondu ise daha önce yarışmacı olarak katıldığı TÜBİTAK İHA yarışmaları hakkında bilgiler vererek başvuru sürecinden ve detaylı proje yazımından bahsedip, katılmak isteyen takım ve öğrencilere ellerinden gelen desteği verebileceklerini belirtti. Türk Hava Kurumu Afyonkarahisar Şubesinden Suat Çalışkan ise THK ve şubelerinin genel işleyişi ve yaptıkları çalışmaları anlattı.