Ege Üniversitesinde görev yapan iktisat profesörü Afyonkarahisar Çakırköylü Osman Aydoğuş, Uşak Banaz'da trafik kazası sonucu vefat etti.

- Park halindeki tıra arkadan çarptı, o anlar kameraya anbean yansıdı
- Kaza anı anbean güvenlik kameralarına yansıdı

Köksal Kılınç
UŞAK (İHA) - Uşak’ta otomobilin park halindeki tıra arkadan çarpması sonucu meydana gelen kazada sürücü hayatını kaybetti. Kaza anı ise bir işletmenin güvenlik kameralarına anbean yansıdı.

Uşak’tan Ankara istikametine seyir halinde olan Osman Aydoğuş kontrolündeki 35 JK 347 plakalı otomobille yol kenarında yük indirmek için park halinde olan 26 KC 255 plakalı tıra arkadan çarptı. Çarpmanın etkisiyle otomobil dorsenin altına sıkıştı. İhbar üzerine olay yerine polis, jandarma ve sağlık ekipleri sevk edildi. Sağlık ekipleri otomobil sürücüsünün olay yerinde hayatını kaybettiğini belirledi. Hayatını kaybeden sürücü Banaz Devlet Hastanesi morguna kaldırılırken tır sürücüsü E.T. ekiplerce gözaltına alındı.
Öte yandan kaza anı ise bir işletmenin güvenlik kameralarına anbean yansıdı.

PROF. DR. OSMAN AYDOĞUŞ KİMDİR?

1954 yılında Afyonkarahisar, Çakırköy’de doğdu. Burdur Lisesinde parasız yatılı öğrenci olarak okudu. Lise eğitimi boyunca TÜBİTAK bilim adamı yetiştirme bursunu aldı. Orta Doğu Teknik Üniversitesi Ekonomi Bölümünden lisans (1979) ve yüksek lisans (1983), Gazi Üniversitesi İktisat Bölümü’nden doktora (1988) derecelerini aldı. 1980 yılında A.İ.T.İ.A. Ekonomi fakültesinde Kantitatif İktisat Kürsüsü’nde asistan olarak akademik kariyerine başladı. 2000-2001 döneminde Fulbright bursu ile Maryland Üniversitesi Tarım ve Doğal Kaynak Ekonomisi Bölümü’nde ziyaretçi araştırmacı olarak bulundu. 2001 yılında geçtiği Ege Üniversitesi’nde İktisat Bölüm Başkanı ve senatör olarak görev yaptı. Makro iktisat, büyüme-kalkınma, girdi-çıktı analizi, tarım ekonomisi ve uygulamalı iktisat alanlarında çok sayıda makale, araştırma, kitap ve çevirileri vardır. Radyo Ege Kampus’te ve Ege Üniversitesi Televizyonu’nda uzun yıllar Egenomi adlı haftalık ekonomi programını yaptı. İktisat ve Toplum Dergisi’nde Hal ve Gidiş köşesinde yazmaya devam etmektedir. Evli ve bir kız babasıdır.