75 yaşındaki çiftçinin 50 koyununu dolandırdılar!..

Bu üzücü olay Afyonkarahisar'a komşu il Kütahya'nın Gediz ilçesine bağlı Saruhanlılar köyünde meydana geldi. Yaşlı bir çiftçiyi tuzağa düşüren soyguncular, çiftçinin 50 koyununu dolandırdılar.

75 yaşındaki çiftçinin 50 koyununu dolandırdılar!..
30 Ocak 2021 - 14:51 - Güncelleme: 31 Ocak 2021 - 14:44

Bu üzücü olay Afyonkarahisar'a komşu il Kütahya'nın Gediz ilçesine bağlı Saruhanlılar köyünde meydana geldi. Yaşlı bir çiftçiyi tuzağa düşüren soyguncular, çiftçinin 50 koyununu dolandırdılar.

Dolandırıcıların, Afyonkarahisar, Kütahya, Uşak gibi illerde çiftçileri ve besicileri hedef seçerek dolandırdıkları iddia ediliyor.

Afyonkarahisarlı çiftçileri ve besicileri, dolandırıcılara karşı uyarıyor ve uyanık olmaya davet ediyoruz.

75 yaşındaki yaşlı çiftçinin başına gelen olay şöyle meydana geldi;

Saruhanlılar köyünde, yaşadığı maddi sıkıntı nedeniyle 50 koyununu satmak için, sözde alıcılarla 37 bin 500 liraya anlaşan 75 yaşındaki vatandaş Abdullah Zengin, dolandırıcıların kurduğu tuzağın kurbanı oldu.

Bin 200 lira kapora vererek alışverişin olacağına inandıran soyguncular ,yaşlı adamı dağ başına terk ederek verdikleri senedi geri aldılar ve, 35 bin 500 lira yerine 800 TL göndermekle yetindi.

Dalga geçtiler...

Manisa'dan ticaret yapmak için Kütahya'ya geldiğini belirten 3 kişi, Abdullah Zengin'e koyunlarını satın almak amacıyla ulaştı. Maddi zorluklar nedeniyle koyunlarını satmak isteyen Abdullah Zengin'le anlaşan 3 sıyguncu, önce bin 250 TL para verip geri kalan parayı da 4 gün içerisinde ödeme dolayısıyla senet yaptı.

Ertesi gün 50 koyun ile birlikte Abdullah Zengin'i de alarak Manisa'ya giden şüpheliler, Abdullah Zengin'i bir dağ başında bırakıp verdikleri senedi de alarak kaçtılar. Hayatını kurtardığına sevinen Abdullah Zengin, bir şehirler arası otobüse atlayarak köyüne döndü.

Olaydan yaklaşık 1 hafta sonra Abdullah Zengin'i telefonla arayan şüpheliler, “Paranı Gediz Postanesi'ne gönderdik” dediler. Bir mutlulukla postaneye giden Zengin, yaşadığı şokların üzerine adeta bir şok daha yaşadı. Şüpheli şahıslar, 50 koyunun karşılığında geriye kalan 35 bin 500 TL yerine sadece 800 TL gönderdiler.

75 yaşındakki çiftçi Abdullah Zengin, 50 koyun karşılığında toplamda 2 bin TL aldığını belirtti. Zengin, “Dolandırıcılara 50 koyun verdim. Ertesi gün yükledik koyunları, beni de alıp Manisa'da bir köye gittik. Orada beni körpe bir yerde indirdiler. Koyunların da zaten 20 tanesini kesmişler. Koyunların karşılığında bana bir senet verdiler, senete karşılık bir hafta sonra 800 TL gönderdiler Gediz Postanesi'ne. Uğraştım ama paramı almamın imkanını bulamadım. 50 koyun karşılığında toplamda 2 bin TL para aldım” dedi.

Bu günlerde torunlarının aldığı 6 koyunla uğraşan Abdullah ve Ayşe Zengin çifti, kendilerini dolandıranları bulunması ve mağduriyetlerinin giderilmesini istiyorlar.


YORUMLAR

  • 2 Yorum