Reklam

ZAFER MÜZESİ İÇİN VALİ ÇİÇEK'LE GÖRÜŞTÜLER

ADD Şube başkanı Veli Cengiz ve Millet İttifakı İl Başkanları bugün Zafer Müzesi hakkında Vali Gökmen Çiçek ile görüştü. 

ZAFER MÜZESİ İÇİN VALİ ÇİÇEK'LE GÖRÜŞTÜLER
01 Aralık 2020 - 14:20 - Güncelleme: 02 Aralık 2020 - 13:46
ADD Şube başkanı Veli Cengiz ve Millet İttifakı İl Başkanları bugün Zafer Müzesi hakkında Vali Gökmen Çiçek ile görüştü. Zafer Müzesinin , Cumhurbaşkanlığı İletişi Merkezine ofis olarak verileceğine dair iddialar üzerine görüşme gerçekleştirildi.

Görüşme sonrasında CHP İl Başkanı Yalçın Görgöz, şu açıklamayı yaptı: 

Millet İttifakı İl Başkanları olarak Afyonkarahisar Valimizi ziyarette bulunduk. 

Sayın valimize, kent merkezinde bulunan Zafer Müzesi’nin, farklı bir amaçla kullanılmasının söz konusu olup olmadığını sorduk. Bu müzenin bizim için hepimiz için manevi değerinin çok büyük olduğunu, Atatürk ve Kurtuluş Savaşı Destanının hepimizin ortak değeri olduğunu dile getirdik. Valimiz; Zafer Müzesinin tarihi ve kültürel dokusunun korunarak tadilat yapılması gerektiğini, bunun yapılması için de bir takım çalışmalar yapıldığını söyledi. “Tadilat işlemleri bittikten sonra, tarihi mirasımızı korumak şartıyla, farklı amaçlar için kullanabiliriz, örneğin misafirlerimizi orada karşılayabiliriz, Atatürk ve Kurtuluş Savaşının manevi mirasını koruyacağız dedi. 

Sayın valinin bu yaklaşımı açıkçası hepimizi de memnun etti. Buradan kendisine teşekkür ediyorum" dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum