YUNANİSTAN, CHP'NİN ADAYINI DESTEKLİYOR!..

Cumhurbaşkanlığı Irak Özel Temsilcisi ve AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Veysel Eroğlu, Yüksek Seçim Kurulu’nun (YSK) iptal kararı ile mazbatası elinden alınan Ekrem İmamoğlu’nun adını bilmediğini söyledi.

YUNANİSTAN, CHP'NİN ADAYINI DESTEKLİYOR!..

Cumhurbaşkanlığı Irak Özel Temsilcisi ve AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Veysel Eroğlu, Yüksek Seçim Kurulu’nun (YSK) iptal kararı ile mazbatası elinden alınan Ekrem İmamoğlu’nun adını bilmediğini söyledi.

YUNANİSTAN, CHP'NİN ADAYINI DESTEKLİYOR!..
05 Haziran 2019 - 22:52

Cumhurbaşkanlığı Irak Özel Temsilcisi ve AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Veysel Eroğlu, Yüksek Seçim Kurulu’nun (YSK) iptal kararı ile mazbatası elinden alınan Ekrem İmamoğlu’nun adını bilmediğini söyledi.

Eroğlu'nun bu sözleri, sosyal medyada geniş yankı uyandırdı...
 

31 Mart seçimlerinde oyların "alenen çalındığını" savunan Eroğlu, İmamoğlu için “O kişinin, CHP'nin adayının ismini bile bilmiyorum şu anda. Acaba sandıktan çıkacak mı? Ama çıkmadı ki. Neticede oyları çalmışlar. Alenen oyları çalmışlar” dedi. YSK’nın seçimlerin iptal edilmesine dair kararının gerekçesini 16 günde açıklamış; 250 sayfalık gerekçeli kararda ‘oy çalma’ iddialarına dair herhangi bir ifadeye yer verilmemişti. Gerekçede sayım döküm cetvellerindeki iddialara yer verilirken, gerekçede 754 sandık başkanının kamu görevlisi olmadığı belirtilmişti.

"PEK ÇOK ÜLKE VE BAŞTA YUNANİSTAN CHP'NİN ADAYINI DESTEKLİYOR"

Memleketi Afyonkarahisar'da bayramlaşma törenine katılan AKP Milletvekili Eroğlu, 23 Haziran'da yapılması planlanan İstanbul seçimlerine ilişkin şunları söyledi:

“Kazandıracak olan İstanbul halkıdır. İstanbul halkı şimdiden özellikle tavrını koydu. Çok çalışkan, gayretli ve Türkiye'de büyük hizmetleri olan Binali Yıldırım'dan yana tavır koyacağına inanıyorum ve onun kazanacağına inanıyorum. Onun önce sandıktan çıkması lazım. O kişi, CHP'nin adayı ismini bile bilmiyorum şuanda. Acaba sandıktan çıkacak mı? Ama çıkmadı ki. Neticede oyları çalmışlar. Alenen oyları çalmışlar.

Büyük suistimaller var, usulsüzlükler var, oyların çalındığı tespit edildi. Bu yüzden YSK İstanbul'da yeniden yapılmasına karar verdi. Dolayısıyla İstanbul halkı karar verecektir. Onu göreceğiz inşallah. ABD'deki bir gazeteye demeç olarak vermesi de kendi takdiridir. Onu bilemeyiz. Sağ olsun pek çok ülke ve başta Yunanistan CHP'nin adayını destekliyor. Ama bizim vatandaşlarımız milli ve manevi değerlere, vatana, millete ve bayrağa bağlı insanlar da tabii ki kimi destekleyeceğini biliyor.”

YORUMLAR

 • 12 Yorum
 • afyonlu
  3 ay önce
  işinize gelmediği zaman hırsızlık, işinize geldiği zaman dürüstlük , vay be dünyanın işine bak be..
 • Haşhaşlı çörek
  3 ay önce
  Yunandan dost köpek ten post olmaz Ermeniden bakan suriyeliden memur olmaz Türk'ün Türkten başka dostu yoktur. Ne mutlu Türküm diyene Yaşa var ol Mustafa Kemal Atatürk
 • SIFIR3
  3 ay önce
  Sayın vekilim ilk yıllarınızda iyiydiniz,Afyon ve bütün ilçelerinde emeğiniz var,17 yıldır reisimizin hatırına ak partiye oy veren bir BOLVADİN li olarak müteşekkiriz ancak bu son mahalli seçimde kimler ilçe teşkilatının gazına geldiyse birinci seçimde Ak partiden reis olan şahıs,ilçe teşkilatının menfaatleri ve kaprisleri yüzünden aday göstermediniz ama bağımsız dan ikinci kez kazandı bunda şimdiki bağımsız başkanı aday göstermemekle çok büyük hata yaptınız, Allah aşkına bolvadine hiç faydası olmayan sadece kendi menfaatlerine çalışan şu ilçe teşkilatını değiştiriniz ve ilçemize bizden değil diye yardımlarınızı kesmeyiniz zira tam 17 yıl bu partiye oy veren birisi olarak hakkımı helâl etmem,özellikle devlet hastanemiz şu an çok kötü ,yeterli uzman branş doktorları yok, bir genel cerrah bile yok vs. Bu yüzden parti olarak vatandaşımızın gözünde büyük kan kaybediyorsunuz bunlar size eksi puan olarak dönmeye devam eder.
 • ahmet ata
  3 ay önce
  ALELEN OYLARI ÇALMIŞLAR DİYOR SANKİ SÜTTEN ÇIKMA AK KAŞIKSIN HER ŞEY ÇOK GÜZEL OLACAK.
 • kadir ülgü
  3 ay önce
  Yıllar sonra bu afyonkarahisarın yüzüne nasıl bakacaksınız sizi izleyen çocuklarınız hiçmi aklınıza gelmiyor hiçmi utanma olmaz bir insan da makam gelip geçici
 • HAKKI
  3 ay önce
  İmamoğlu Kimyalarını bozdu. Bunların ...Bir AKP li olarak çürümeye başlayan yönetimin tezahürleri. Veysel Eroğlu nun ismi çizildiği için bu fevaran ediyor.
 • Dostça
  3 ay önce
  Sayın bakanım konuştukça ciddiyetiniz kayboluyor.Ne olur bizim gönlümüzde bakan olarak kalın kahvede at cambazının konuştuğu terminoloji size dip yaptırır.
 • Universiteliamele
  3 ay önce
  Sayın bakanım üniversiteli ameleyim 5 aydır işsizim 16 yıl okudum bi ise girmek için şu bayramda üzerime elbise ayağıma ayakkabı bile alamadım düzenli isim olmadığı için evlenemyrm da işsizlik yüzde 15 e yaklaşmış 5 milyona dayanmış afyon gümüş bile 600kisi isten çıkardı benim.ekonomim canım dolu olursa olur betona yatırım yapılmaz insana üretime gelişmişmiş olur yanda da.menfeaatciye cikarciya değil millet evine ekmek götüremiyor bunun işsizliğin suçlusu benim
 • İstanbul seçmeni yunan
  3 ay önce
  Yaşlılık zor
 • Hasan Hocaoğlu
  3 ay önce
  Müslümanlıkta yalan söylemek ve iftira atmak günah değil mi?Yunanistan'da bir gazete bir şey yazdı diye böyle diyorsunuz ama Rus ve Çin basını da AKPARTİ'yi destekliyor.İran Akparti diyor.Veysel bey sizin atalarınız Urfa tarafından Şuhut'a göç eden muhtemelen Kürt veya Arap asıllı insanlar değil mi?İslam'da üstünlük Takva'dadır.
 • Tunç Tekin
  3 ay önce
  Veysel Eroğlu bey bakanlık koltuğunu kaybettikten sonra bir tuhaf oldu.İmamoğlu'nun adını bilmiyormuş, halk öğretmesini bilir.Bu ne hava, bu ne kibir?Rakipleri küçümsemek, tepeden bakmak hem insani değil,hem de İslami değil.Yunanistan İmamoğlu'nu destekliyor demek yalan söylemektir.DünyaYahudileri Birliği Tayyip Erdoğan'a iki kere ödül verdi.Aradan geçen yıllara rağmen Tayyip bey ödülü iade etmedi.Demek ki her iki taraf da ödülden memnun.Veysel Eroģlu bey siz baraj ve orman işlerinde iyiydiniz.Günlük siyaset size göre değil.Çünķü yalan söylemek size yakışmıyor.
 • mehmet ünal
  3 ay önce
  veysen eroğlu beyefendiyi bilmiyorsan adamın bu hayatta yaptığı icraatlara bak öğrende gel. yaptığı bakanlık görevinide su ve orman diye küçümseyerek dalga geçme.ayrıca makariyos ekremin pardon yanlış oldu galiba antrikot ekreme bizim çocuklar diyen yunan medyasıdır.