Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Ahmet Toptaş, Afyonkarahisar Gazetecileri Dayanışma Derneği’ni ziyaret etti. Toptaş, günün 24 saatinde Afyonkarahisar için hizmete hazır olduklarını kaydetti.
Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Ahmet Toptaş, 12 Haziran 2011 seçimlerinin ardından kamu kurumları ve sivil toplum örgütlerini ziyareti kapsamında basın mensuplarını da unutmadı. Toptaş, Afyonkarahisar Gazetecileri Dayanışma Derneği’ni ziyaret etti. Basın mensuplarının önemli bir işlevi yerine getirdiği belirten Toptaş, “İyi şeyler yaptığımızda yanımızda olun, olumsuz şeyler yaptığımızda karşımızda olun. Doğrular için mücadele ediyoruz. Doğruları yaptığımız zaman destek istiyoruz. Yanlışımızda da bizi uyarmalı. Basın bunu çekinmeden takip etmeli” dedi. Cumhuriyet Halk Partisi olarak iktidarı hedeflediklerini belirten Toptaş, Afyonkarahisar ve Türkiye için yapılan yararlı hizmetlerin yanında olacaklarını kaydetti. Toptaş, “CHP milletvekili olarak Afyon için yararlı olan her şeyin yanında olacağız. 24 saat Afyonkarahisar’ın yanında olacağız. Afyonkarahisar bizlere çok büyük bir teveccüh gösterdi. Oy oranımız yüzde 110 arttı. Afyonkarahisar’da daha büyük hizmetlere talibiz. Daha büyük hizmetler yapabilmek için iktidara talip olduğumuzu söylüyoruz. Mutlu bir Türkiye yaratırsak, tüm vatandaşlarımız mutlu olacak” diye konuştu. CHP’den milletvekili seçilirken bir hizmet çıtası inşa etmeyi tasarladıklarını kaydeden Toptaş, “Biz Afyonkarahisar’a hizmet yapacağız, bizden sonraki milletvekili arkadaşlarımız da çıtayı aşmak için uğraşacak. Afyon ve Türkiye için maksimum katkıyı sunmak istiyoruz. Allah mahcup etmesin, başaracağız” ifadelerini kullandı. Türkiye’nin sorunları ile Afyonkarahisar’ın sorunlarının birbirinden bağımsız ele alınamayacağını vurgulayan CHP Milletvekili Ahmet Toptaş, “Türkiye genelinde çiftçiye destek verilirse, Afyonlu çiftçimizin de bu destekten yararlanmasını sağlayacağız. Sanayicimize destek verilirse Afyonlu sanayicimizin de destek almasını sağlayacağız. Afyonkarahisar’ın sorunları yalnızca Afyonkarahisar ele alınarak çözülmez. Türkiye’deki sıkıntıları gidermemiz halinde Afyonkarahisar’ın da sıkıntıları giderilir” yorumunu yaptı.
Cumhuriyet Halk Partisi’nin milletvekili çıkaramadığı iller arasında olan Aksaray’da da faaliyet yürüteceğini söyleyen Toptaş, oradaki çalışmalardan Afyonkarahisar için de örnekler çıkarılabileceğini söyledi.