Vali Yiğitbaşı; “Güçlerimizi birleştirelim’
Vali Kübra Güran Yiğitbaşı, çalışmalarını ve etkinliklerini takip ettiği ve takdirle karşıladığı Kent Konseyi Kadın Meclisi üyeleri, Kent Konseyinde ziyaret etti.

Kadın Meclisi Başkanı Canser Kuzu ve kadınlardan oluşan yönetim kurulu tarafından karşılanan Vali Yiğitbaşı’nın ziyaretinde Belediye Kültür ve sosyal İşler Müdürü İhsan Akar ile kent Konseyi Başkanı Şemsettin Yasan’da hazır bulunurken, Başkan Kuzu'dan faaliyetleri hakkında detaylı bilgiler aldı.
Ziyarette konuşan Kadın Meclisi Başkanı Canser Kuzu, son 4 yılda yaptığı tüm faaliyetleri anlattı.
Kuzu; " Sayın Valim, öncelikle Kent konseyi Kadın Meclisimizi ziyaretiniz bizi haliyle memnun etmiştir. Kadın Meclisi; katılımcılık, sürdürülebilirlik, yaşanabilirlik, kentsel hakların geliştirilmesi; hoşgörü ve uzlaşma ilkeleri ışığında; düşüncelerini açıkça söyleyebilme, çözüm üretebilme, karar alabilme ve uygulayabilme mekanizmaları geliştirmeyi sağlayan ve kendi sorunlarına sahip çıkmalarını özendiren demokratik bir platformdur.

Kadın Meclisi; kent içinde yaşayan kadınların din, dil, ırk, kültür, sınıf, eğitim ve düşünce farkı gözetmeksizin temsil edilmesini, özgür ve doğrudan katılımı sağlar"dedi.  
 

Vali Kübra Güran Yiğitbaşı, çalışmalarını ve etkinliklerini takip ettiği ve takdirle karşıladığı Kent Konseyi Kadın Meclisi üyeleri, Kent Konseyinde ziyaret etti.

Kadın Meclisi Başkanı Canser Kuzu ve kadınlardan oluşan yönetim kurulu tarafından karşılanan Vali Yiğitbaşı, Kuzu'dan faaliyetleri hakkında detaylı bilgiler aldı.

Ziyarette konuşan Kadın Meclisi Başkanı Canser Kuzu, son 4 yılda yaptığı tüm faaliyetleri anlattı.
Kuzu yaptığı konuşmasında; " Sayın Valim, öncelikle Kent konseyi Kadın Meclisimizi ziyaretiniz bizi haliyle memnun etmiştir. Kadın Meclisi; katılımcılık, sürdürülebilirlik, yaşanabilirlik, kentsel hakların geliştirilmesi; hoşgörü ve uzlaşma ilkeleri ışığında; düşüncelerini açıkça söyleyebilme, çözüm üretebilme, karar alabilme ve uygulayabilme mekanizmaları geliştirmeyi sağlayan ve kendi sorunlarına sahip çıkmalarını özendiren demokratik bir platformdur.

Kadın Meclisi; kent içinde yaşayan kadınların din, dil, ırk, kültür, sınıf, eğitim ve düşünce farkı gözetmeksizin temsil edilmesini, özgür ve doğrudan katılımı sağlar.


Bizde bu hareketle yola çıkarak önceliğimiz ilimizdeki kadın ve kız çocuklarımıza elimizi uzattık. En kötü günlerinde de en mutlu günlerinde de yanlarında olmaya çalıştık.

İlimizde başka platform ve derneklerce Kadın ve Çocuklara yönelik düzenlenen etkinliklere de sınırsız destek verdik. Terör örgütünce çocuklara dağa kaçırılan Diyarbakır Annelerine ilk desteği veren Kadın gurubu olarak başlattığımız bu hareket ülke çapına yayıldı.

Hemen hemen her hafta 2-3 fayda getiren etkinlik gerçekleştiriyoruz. Size sunmuş olduğum dosyada faaliyetlerimiz mevcuttur.  Birlik ve beraberlikte ve en önemlisi de sizin desteğinizle gerek yardım, gerek eğitim ve gerekse sahiplenme faaliyetlerimizin artarak devam edeceğine inanıyorum.
Kadın, Toplumun Temel Direği ve Aynasıdır. Kadın gülerse emin olun dünya güler. Biz bu hareketle durmadan, yorulmadan çalışacağız. Desteklerinizden dolayı tekrar teşekkür ediyor, Kadın Meclisimize hoş geldiniz diyorum"dedi.

‘Güçlerimizi birleştirelim’
Ziyarette konuşan Vali Yiğitbaşı ise, Kadın meclisinin çalışmalarını yakından takip ettiğini belirterek; “ Aranızda bulunmaktan çok mutluyum. Şehrimiz birçok potansiyeli bünyesinde barındıran ve keşfedilmeyi bekleyen bir hazine. Birbirimizle hep iletişimde olalım ve güçlerimizi birleştirelim inşallah.”dedi.

Vali Yiğitbaşı; “Sizlerin yardımları, bakış açıları ve önerileri benim için çok kıymetli. Şehrimize tüm hizmetlere odaklanıp birlik ve beraberlik içinde çalışmalıyız. Sosyal meselelerle ilgili, can yakıcı meselelerle ilgili hep iletişim içinde olmalıyız.  Sizleri çok enerjik ve güç birliği içinde gördüm. Bu beni çok mutlu etti. Bu şehir için bu memleket için ne yapabilirim diye düşünüp çıktığınız bu yolda hep birlikte olacağız inşallah. Bu günkü tanışıklığımız ve birlikteliğimiz inşallah çok güzel hizmetlere vesile olur” dedi.
Ziyarette Kent Konseyi Kadın Meclisinin tüm üyeleriyle teker teker tanışan Vali Yiğitbaşı; Başkan Canser Kuzu ve meclis üyelerine başarılar diledi.