Reklam

TERÖRİSTLERİ HABUR'DA KİM KARŞILADI?..

AK Parti Milletvekili Ali Özkaya'nın CHP'ye yönelik "HDP destekçisi" sözlerine tepki gelmeye devam ediyor.

TERÖRİSTLERİ HABUR'DA KİM KARŞILADI?..
08 Eylül 2020 - 10:43
AK Parti Milletvekili Ali Özkaya'nın CHP'ye yönelik "HDP destekçisi" sözlerine tepki gelmeye devam ediyor.CHP İl Başkanı Yalçın Görgöz, bir basın açıklaması yaparak bu sözlere cevap verdi ve "Sapla samanı karıştırıyorlar. Karıştırdıkça da, yakayı ele veriyorlar. Birincisi; Afyon milliyetçisiyim diyemiyorlar. Çünkü memleketin hali ortada. Vatandaşın yüzüne bakacak halleri yok. Çünkü artık verdikleri sözleri yerine getiremiyorlar." dedi.

İŞTE GÖRGÖZ'ÜN AÇIKLAMALARI:

 

Geçen hafta ilimizdeki vekiller arasında Afyon milliyetçiliği” üzerine bir tartışma yaşandı ve devam ediyor. Her yerin olduğu gibi Afyonumuzun da bir sürü sorunları var. Sürekli olarak ilçeleri, kasaba ve köylerimizi ziyaret edip, çiftçimizi, üreticimizi, muhtarlarımızı dinliyoruz ve çözüm yollarını anlatıyoruz. Gittiğimiz her yerde çok büyük sorunlarla karşılaşıyoruz. Baraj veya gölet yapılmış ama sürekli su kaçırıyor. İçme suyu olmayan köylerimiz var. Sulama yapamayan, ürünü para etmeyen çiftçilerimiz var. Bitirilmeyen yollarımız var. Defalarca ihalesi yenilenmiş ama hala inşaat halinde atıl olarak bekleyen yatırımlar var. Var da var. 

Bunları önümüzdeki günlerde, ayrıntılı olarak dile getirmeye devam edeceğiz. Bu çalışmaları yaparken CHP’li vekil Köksal, gördüğümüz olumsuz manzaralar karşısında “Akp’li vekillerde Afyon milliyetçiliği yok” dedi. Bunun karşılığında da Akp’li vekil Özkaya, “Birisi çıkmış ‘AK Parti milletvekilleri milliyetçi değil demiş. Ankara’ya gittiği zaman PKK terör örgütünü destekleyen HDP milletvekillerinin dokunulmazlığı kalkmasın diyerek gayret edip kırmızı oy kullananlar Afyonkarahisar’a gelince milliyetçi mi oluyor? Siz kim, milliyetçilik kim” diyerek cevap vermiş. 

Sapla samanı karıştırıyorlar. Karıştırdıkça da, yakayı ele veriyorlar. Birincisi; Afyon milliyetçisiyim diyemiyorlar. Çünkü memleketin hali ortada. Vatandaşın yüzüne bakacak halleri yok. Çünkü artık verdikleri sözleri yerine getiremiyorlar. 

İkincisi; PKK ile ilgili yaraları çok büyük. Çünkü 2002 de bitmiş olan terörü, yanlış politikaları yüzünden kendileri hortlattılar. Bu millet, “etkin pişmanlık yasası” çıkartıp Habur’dan geçirilen teröristleri de, Şivan Perver’i de, Barzani’yi de, megri megri halay çekenleri de unutmadı. 

Bu millet İmralı ile Kandil arasında kimlerin mekik dokuduğunu unutmadı. Bu millet akil adamları da unutmadı. Bu millet seçim öncesi Osman Öcalan’ın TRT ye çıkartılıp, Akp adayına oy istediğini de unutmadı. 

Afyonkarahisar’ın kurtuluş gününü bile yok saydılar, önemsemediler. Bu millet, yani halkımız, iktidar partisini yeterince tanıdı. Onun için biz CHP olarak yapacaklarımızı anlatacağız, halkımızı kucaklamaya devam edeceğiz ve çok çalışacağız. Kimsenin kuşkusu olmasın biz bu çatışmacı siyasetten bu ülkeyi arındıracağız. İlk seçimde bu ülkeyi kuran CHP ve halkın iktidarı gelecek, halkın yüzü gülecek. Çünkü biz, 83 milyon olarak hep birlikte, barış içinde, kardeşçe yaşamak istiyoruz.

YORUMLAR

  • 0 Yorum